Jak vyčistit celý domov pomocí jablečného octa

 Dům 
21. ledna 2019 10:00 / Marie Popelková
  3
📷
4 fotografie v galerii
Jablečný ocet využijete nejen při péči o své tělo Depositphotos
Jablečný ocet dokáže dělat divy, ať už chcete vyléčit chřipku nebo pečovat o svoje vlasy. Tento fermentovaný zázrak vám ale může být také nápomocný v čištění vaší domácnosti. Čtěte, kde všude jej můžete využít.

Jablečný ocet využijete nejen při péči o své tělo, skvělé výsledky budete mít i během úklidu domácnosti. A jak tedy můžete jablečný ocet doma využít?

V kuchyni

Směs jednoho dílu vody a jednoho dílu jablečného octa vytvoří působivý čistič odstraňující bakterie, který můžete využít v celé kuchyni. Použijte jej na vydrhnutí linky, mikrovlnky a podobně. Protože je ocet ve směsi naředěný, nemusíte se bát, že by kyselina poškodila některé povrchy nebo zmatnila jejich lesk.

Když přidáte čtvrt hrnku jablečného octa do cyklu myčky na nádobí, odstraníte skvrny z šálků na kávu, skleniček na víno a podobných věcí. Když ho přidáte ještě trošku více, vyčistíte myčku a zbavíte ji zápachu.

V koupelně

Bojujte s plísní v koupelně. Podle toho, jak závažný problém máte, použijte buď samotný jablečný ocet nebo jej trochu nařeďte vodou. Pokud chcete, aby vana po čištění hezky voněla, můžete do směsi přidat pár kapek esenciálního oleje.

Poradí si i s ucpaným odtokem. Nejdříve do něj nasypte půl hrnečku jedlé sody, potom dovnitř vlijte jablečný ocet a nakonec přidejte šálek horké vody. Asi po patnácti minutách všechno ještě jednou spláchněte horkou vodou.

V obývacím pokoji

Dlouhé zimní večery mohou svádět k zapálení svíček pro zútulnění atmosféry a vosk může snadno přetéct a zašpinit nábytek. Když ztuhne, můžete jej seškrábat třeba kreditní kartou. Trocha naředěného jablečného octa odstraní zbytek. Stejně dobře si ocet poradí i s kroužky, které zůstanou na stole, když nepoužíváte podtácky.

Když se vám povede něco vylít na koberec, nasypte do octa několik lžiček soli a vetřete vzniklou kaši do skvrny předtím, než to všechno vysajete. S trochou šikovnosti si tento malý zázrak můžete vyrobit i doma a navždy se tak zbavit některých agresivních chemických čisticích prostředků.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Tech

O sestrojení jaderné bomby usilovalo již hitlerovské Německo. Tragické zkušenosti s využitím atomové...

Zavřít reklamu