Retro trendy v bydlení, které se vrací do módy

 Dům 
19. ledna 2019 16:20 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Máte přehled o tom, jaké staromódní trendy jsou opět populární? Depositphotos
Některé sezónní motivy jsou věčné. Jaro se nikdy neobejde bez květinových vzorů a podzim bez tartanu. Co se ale týče designových trendů v domácnosti, které přetrvávají, můžeme si být jistí, že jestli něco jednou bylo globálně populární, dříve nebo později se to vrátí zpátky.

Zde je několik z nich, které se začnou postupně vracet v letošním roce.

Retro spotřebiče

Už jsme zmínili, že do módy se budou vracet zaoblené tvary a odvážnější barvy. Spotřebiče v retro stylu zapadají přesně do této definice. Například sporáky inspirované dvacátými léty minulého století se vyznačují kulatými pochromovanými knoflíky a povrchem z nerezové oceli. Dále jsou čím dál populárnější spotřebiče se zaoblenými křivkami. Některé značky už začaly vyrábět retro kolekce a bude zajímavé sledovat, jaké další společnosti je budou následovat.

Chrom a ocel

Oblíbenost kombinace mosazi a zlata nebo jejich imitací dosáhla svého vrcholu, když si lidé uvědomili, jak luxusně a zároveň teple působí. Navíc jsou imitace mosazi cenově dostupné, takže si z ní každý může dovolit třeba kování nábytku, kohoutky a světla. Kyvadlo trendů se tedy posouvá zpátky ke studeným kovům. Ocelové a pochromované dekorace a doplňky se vrací zpět do módy. Pokud jste si ale mosaz oblíbili, můžete ji s dalšími kovy libovolně kombinovat.

Hořčicová žlutá

Design s nádechem sedmdesátých let byl už během minulého roku postupně na vzestupu. Hořčicově žlutá sice není barva, která by seděla každému do stylu, ale skvěle se doplňuje s neutrálními odstíny jako je černá nebo uhlově šedá. Asi se také příliš nehodí na velké plochy jako jsou stěny, koberce nebo pohovky, jestli ale chcete mít doma něco v barvě slunce, určitě seženete hořčicově žlutý polštářek nebo deku. Čtěte o dalších nejen barevných trendech, které budou v příštím roce populární.

Nábytek bez nožek

Hodně moderních koupelen je navrženo s vestavěnými skříňkami, které se vznášejí nad podlahou. Nejspíš to souvisí s tím, že chceme, aby náš prostor působil otevřeněji a vzdušněji. Kromě toho, že se zbavujeme nožek, je obzvláště v koupelnách stále populárnější styl osmdesátých let. Pokud tedy chcete něco moderního, můžete sáhnout po této kombinaci.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu