Jak naložit s prostorem pod schody? Můžete ho využít kreativně i prakticky

 Dům 
20. ledna 2019 10:13 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Své místo najde pod schody i knihovna na míru Depositphotos
V patrovém domě či bytě se schodům nevyhnete. Spolu s nimi vám vznikne i prostor pod schody, který však nemusí zůstat prázdný. Nevíte, čím ho zaplnit? Můžete ho zužitkovat praktickým i estetickým způsobem. Inspirujte se následujícími tipy.

Schodiště nemusí být vždy katastrofou pro jedince, kteří mají estetické cítění. Stačí si prostor kolem něj hezky upravit. Vždy samozřejmě záleží, jak jsou schody velké a v jaké místnosti se nachází. Podle toho můžete řešit, co s prostorem pod nimi. Pokud by šlo o vstupní místnost nebo chodbu, zase tak velkou pozornost jim věnovat nemusíte.

Jiné je to v případě obývacího pokoje, kuchyně nebo ložnice. Tak či tak si domů můžete pozvat odborníka a svěřit se mu se svými nápady. S těmi vám pomůžeme my.

Malá koupelna

Má vaše domácnost několik rodinných členů? Potřebujete ráno nutně na záchod, ale vždycky vás někdo předběhne a vy pak máte pocit, že vám praskne močový měchýř? V tom případě by se vám možná hodil další záchod s umyvadlem. Pokud by se tam vešla i pračka, bylo by to skvělé. Šlo by však pravděpodobně o náročnou a nákladnou práci. Přece jen přívod vody a odpadu není úplná hračka. Za váš komfort by to ale stálo.

Pracovna

Přáli byste si mít klid na práci? Pokud máte schody v místnosti, kde se v průběhu dne nevyskytuje celá rodina, váš sen se může stát skutečností. Vybudujte si tam svůj malý kout, ve kterém vás nebude nikdo rušit. S tím ani nebudete muset nikoho žádat o radu. Stačí, když si pořídíte pracovní stůl ve vyhovujících rozměrech. Přidáte si tam ještě nějakou poličku a příjemný prostor je na světě. Nemusí jít o nic luxusního, hlavní je, abyste měli klid na svoji práci.  

Stojan na alkohol

Rádi si vychutnáváte whisky nebo víno? Můžete si vytvořit stojan na míru, který bude opatrovat vaše drahocenné poklady. Nyní budete mít alespoň záminku kupovat váš oblíbený alkohol ve větším množství a následně se s ním chlubit svým sousedům.

Knihovna

Milujete knihy? Máte jich tolik, že už je nemáte kam dávat? Prostor pod schody váš problém hravě vyřeší. Nechat si udělat knihovnu na míru nebude zas tak velký problém. Stačí, když si do domu pozvete truhláře, se kterým se společně dohodnete na materiálu, vzhledu, přesných mírách a ceně.

Odpočinkový prostor  

Rádi byste si občas odpočinuli na útulném místě? Pokud máte pod schodištěm dostatek místa, problém je vyřešen. Můžete do schodů nechat vestavět nízké šuplíky. Vznikne vám tak úložný prostor a na ně si pořídíte matraci, která bude vizuálně ladit s okolním prostředím. Prostor můžete doladit malými poličkami. Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě, si přečtěte zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petra Černocká promluvila o plastikách a přiznala, čím by se živila, kdyby nemohla zpívat

Styl

Kde se v mozku bere slušné chování a proč tedy v Česku tolik chybí?

Tech

Sonda Mars Express je ve vesmíru už 19 let. Teď má ale problémy kvůli Windows 98

Zavřít reklamu