Neskladujte doma věci, které jsou k ničemu

Neskladujte věci, které jsou k ničemu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
16. března 2019 13:06 / Depositphotos
  7   5
Když si nedáme pozor, snadno se nám může stát, že se nám doma nakupí věci, které vlastně nepotřebujeme. Jiné nám zase dřív byly k užitku, ale díky všeobecné modernizaci už nám leží v poličce pouze jako hromádka smetí.

Projděte svůj domov a zaměřte se na věci, které už dávno vyšly z módy nebo jsou nějakým jiným způsobem zastaralé.

DVD a jejich obaly

V dnešní době už si každý raději připlatí za internetové platformy, na kterých se dá vybírat z velkého množství filmů. Existují tudíž možnosti, jak se bavit bez toho, aby vám doma něco fyzicky zabíralo prostor. Jestli si ale občas z nostalgie nějaké DVD pustíte, zahoďte alespoň jejich plastové obaly a uložte DVD do nějakých kompaktnějších obalů, kam se jich vejde víc. To samé platí pro CD a hudbu. Je také velká pravděpodobnost, že mnohé z nich už nebudou ani fungovat, takže by bylo dobré je zkontrolovat před tím, než se rozhodnete si je nechat.

Papírové dokumenty

Jestli není důležité, abyste měli fyzické kopie důležitých dokumentů, jednoduše je naskenujte, uložte na externím disku a zároveň na nějakém internetovém uložišti. Zmenší se vám papírová kupka ve skříňce, a co je ještě lepší, v digitální podobě bude snazší se v dokumentech orientovat.

Nástěnné kalendáře

Jsou zde i výjimky. Někdo je potřebuje, protože je to přehlednější pro celou rodinu. Na druhou stranu digitální kalendáře, které se synchronizují v různých zařízeních a jsou schopné nám připomenout události nebo úkoly, jsou moderní vymožeností, bez které už se jen těžko obejdeme.

Papírové seznamy

Ať už je to seznam úkolů, které musíte splnit, nákupní seznam nebo soupis věcí, které si s sebou sbalit na dovolenou, digitální verze je pořád s vámi ve vašem telefonu a nemusíte se obávat, že byste ji ztratili. Vůbec nejlepší na tom je, že si vše můžete uložit a použít znovu, takže nic nebudete muset při další příležitosti znovu vymýšlet. Proberte také svůj šuplík s nepořádkem. V něm určitě najdete hned několik věcí, které už dávno nepotřebujete.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Věda & Vesmír

Průzkumníci objevili vrak slavného torpédoborce z druhé světové války

Bydlení

Začíná sezona medvědího česneku. Pozor na záměnu s konvalinkou a ocúnem

Zavřít reklamu