Zloději útočí převážně v noci. Jak ochránit dům i za tmy?

Zabezpečte svůj dům kamerou s nočním viděním
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
17. prosince 2017 12:00 / Shutterstock
  0   0
Zloději se nejčastěji vydávají do akce pod rouškou tmy, a proto je nutné zabezpečit dům kamerou s nočním viděním. Investujte několik tisíc a budete mít jistotu, že podobu případného pachatele budete znát.

Veřejné osvětlení před domem neustále nefunguje a obáváte se nečekané akce vandalů, kteří se vám chystají posprejovat fasádu? V horším případě vás může čekat nájezd zlodějů, kteří mají v plánu vybílit celý dům. Kamery s nočním viděním jsou schopné využít neviditelného infračerveného světla a snímat záznam i v naprosté tmě, aniž by potřebným osvětlením rušily obyvatele.

Většina bezpečnostních kamer zabere plochu až do padesáti metrů. Řada kamer navíc zajistí křišťálově čistý obraz, ze kterého můžete rozeznat i obličej snímané osoby. Pokud chcete pouze snímat vstupní branku, bohatě postačí zorný úhel do 80°. Jestli však chcete zabírat větší prostranství, poohlédněte se po kameře se zorným úhlem přes 150°. Dle typu můžete mít kameru zapojenou pomocí kabelu, ale fungovat může i díky bateriím.

Myslete také na to, že bezpečnostní kamera musí snést déšť a vlhkost, v opačném případě vás může systém upozornit na chyby a následně je dost pravděpodobné, že se budete muset s nahráváním zcela rozloučit. Za profesionálnější kameru můžete zaplatit až několik tisíc korun. Pořídit však můžete i za zhruba tisíc korun.

Pokud se rozhodnete pro kameru pořizující záznam, která snímá i veřejné prostranství, je nutné navštívit úřad a kameru zaregistrovat. Stále je totiž nutné respektovat zákon o ochraně osobních údajů. Zároveň nesmíte zapomenout umístit na viditelném místě tabulku, která oznamuje, že prostor je zaznamenáván kamerami. I taková maličkost může případné zloděje odradit.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dobrodružství čeká za rohem: Nádherné evropské ostrovy, kde se rozhodně nudit nebudete

Věda & Vesmír

Tání ledovců v Grónsku je nebezpečné pro tažné psy i místní obyvatele

Bydlení

Chystáte se stavět dům? Od příštího roku musíte počítat s daleko přísnějšími nároky

Zavřít reklamu