Chcete se těšit z nádherných rostlin? Zkuste hnojivo z domácího odpadu

 Dům 
16. května 2019 13:02 / Monika Thomsonová
  0
📷
8 fotografií v galerii
Stačí málo a vaše květinu budou jako z výstavy Shutterstock
Na odpad v kuchyni díváme jen jako na odpad, který končí ve většině případů v popelnici, popřípadě v záchodové míse. Ale víte, že ho můžete ještě zužitkovat? To, co považujete za pouhý kuchyňský odpad, si vaše květiny zamilují .

Pokud jste příznivci přírodních hnojiv, je náš článek určen právě vám. Chcete navrátit svým květinám kondici? Poradíme, jaký odpad z kuchyně můžete skvěle využít.

Voda z uvařených vajec

Většina lidí vodu po uvaření vajec vylévá. Zkuste ji příště nechat vychladnout a následně ji použijte jako zálivku na pokojové květiny. Vařená voda z vajec obsahuje množství živin, které se do ní dostaly z vaječných skořápek. Nemusíme snad ani zdůrazňovat, že obsahuje hlavně vápník, který je pro pokojové květiny velmi důležitý.

Krev z masa

Někdo to rád krvavé a někdo to rád propečené. Vzpomeňte, kolik krve se nachází v mase, které jste si přinesli z řeznictví. Není to ledajaká krev. Je to skvělé hnojivo pro květiny, díky kterému budou doslova zářit. Myslíte, že přeháníme? Zkuste tedy příště slít všechnu krev z masa, rozmíchejte ji s vodou a zalijte jí květiny. Zvířecí krev obsahuje množství vitamínů a minerálů, které zvýrazní barvu listů květin ve vaší domácnosti.

Voda z brambor

A znovu jsme u té vody. Co děláte s vodou, když uvaříte brambory? Slijete ji do odpadu. Příště zkuste vodu scedit do druhé nádoby a nechte ji vychladnout. Takový bramborový "vývar" bude skvělou výživou pro fialky. Mějte však na paměti základní pravidlo: vodu při vaření brambor nesolte, po takové zálivce byste se mohli s fialkami rovnou rozloučit.

Vyrobte si domácí hnojivo z odpadu

Posledním tipem je domácí hnojivo z kávové sedliny, banánových slupek a vaječných skořápek.

Budete potřebovat

  • kávovou sedlinu z jednoho šálku kávy
  • 3 banánové slupky
  • 3 vaječné skořápky
  • 1 litr vody

Postup

Vaječné skořápky pečlivě vymyjeme abychom odstranili případné bakterie a rozlámeme, banánové slupky nakrájíme, vše smícháme dohromady s vodou a s kávovou sedlinou a rozmixujeme. Vzniklé hnojivo přelejeme do lahve a necháme 2 dny fermentovat. A poté už můžeme květiny přihnojovat. Používejte 1x za 14 dní. Poznejte tajemství krásně kvetoucího muškátu: Stačí doplňovat jeden stopový prvek.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Snažíte se jíst zdravě, cvičíte, ale váha ukazuje stále stejně nebo více? Vyvarujte se častým chybám a...

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí