Chcete se těšit z nádherných rostlin? Zkuste hnojivo z domácího odpadu

 Dům 
16. května 2019 13:02 / Monika Thomsonová
  0
📷
8 fotografií v galerii
Stačí málo a vaše květinu budou jako z výstavy Shutterstock
Na odpad v kuchyni díváme jen jako na odpad, který končí ve většině případů v popelnici, popřípadě v záchodové míse. Ale víte, že ho můžete ještě zužitkovat? To, co považujete za pouhý kuchyňský odpad, si vaše květiny zamilují .

Pokud jste příznivci přírodních hnojiv, je náš článek určen právě vám. Chcete navrátit svým květinám kondici? Poradíme, jaký odpad z kuchyně můžete skvěle využít.

Voda z uvařených vajec

Většina lidí vodu po uvaření vajec vylévá. Zkuste ji příště nechat vychladnout a následně ji použijte jako zálivku na pokojové květiny. Vařená voda z vajec obsahuje množství živin, které se do ní dostaly z vaječných skořápek. Nemusíme snad ani zdůrazňovat, že obsahuje hlavně vápník, který je pro pokojové květiny velmi důležitý.

Krev z masa

Někdo to rád krvavé a někdo to rád propečené. Vzpomeňte, kolik krve se nachází v mase, které jste si přinesli z řeznictví. Není to ledajaká krev. Je to skvělé hnojivo pro květiny, díky kterému budou doslova zářit. Myslíte, že přeháníme? Zkuste tedy příště slít všechnu krev z masa, rozmíchejte ji s vodou a zalijte jí květiny. Zvířecí krev obsahuje množství vitamínů a minerálů, které zvýrazní barvu listů květin ve vaší domácnosti.

Voda z brambor

A znovu jsme u té vody. Co děláte s vodou, když uvaříte brambory? Slijete ji do odpadu. Příště zkuste vodu scedit do druhé nádoby a nechte ji vychladnout. Takový bramborový "vývar" bude skvělou výživou pro fialky. Mějte však na paměti základní pravidlo: vodu při vaření brambor nesolte, po takové zálivce byste se mohli s fialkami rovnou rozloučit.

Vyrobte si domácí hnojivo z odpadu

Posledním tipem je domácí hnojivo z kávové sedliny, banánových slupek a vaječných skořápek.

Budete potřebovat

  • kávovou sedlinu z jednoho šálku kávy
  • 3 banánové slupky
  • 3 vaječné skořápky
  • 1 litr vody

Postup

Vaječné skořápky pečlivě vymyjeme abychom odstranili případné bakterie a rozlámeme, banánové slupky nakrájíme, vše smícháme dohromady s vodou a s kávovou sedlinou a rozmixujeme. Vzniklé hnojivo přelejeme do lahve a necháme 2 dny fermentovat. A poté už můžeme květiny přihnojovat. Používejte 1x za 14 dní. Poznejte tajemství krásně kvetoucího muškátu: Stačí doplňovat jeden stopový prvek.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...