Jak se zbavit zápachu v lednici. Zkuste naše osvedčené rady

 Dům 
06. srpna 2019 17:32 / Eva Vogelová
  1
📷
6 fotografií v galerii
Zápach v lednici vám může zkazit chuť na jídlo  Depositphotos
Se zápachem v lednici se setkal snad každý. Někdy do ní stačí dát nakrájený citron či pomeranč a zápachu se zbavíte. V některých případech je však potřeba podniknout ještě další kroky, které zápach vyženou.

Když otevřete lednici a doslova vás praští nepříjemný zápach do obličeje, přestanete mít chuť i na jídlo. S tím lze něco udělat, ale budete muset vynaložit hodně energie na vyčištění lednice.

Na silný zápach použijte čpavek  

Silný zápach linoucí se z lednice může značit, že se vám tam nějaká potravina zkazila. Zjistěte, jaké jídlo začalo silně zavánět, a vyhoďte ho. Veškeré potraviny vyndejte a ledničku odpojte. Musíte ji důkladně vydrhnout.

K čištění lednice použijte čpavek. Jde o spolehlivý likvidátor odolných pachů, které se tam mohou držet už delší dobu. Lednici nechte otevřenou zhruba dvacet čtyři hodin, aby se dostatečně vyvětrala.

Jedlá soda výborně pohltí zápach

Jedlá soda se používá jako přírodní prostředek na úklid. Poradí si i s mírným zápachem v lednici. Vypojte lednici a důkladně ji umyjte sodným roztokem. Nesmíte zapomenout vyčistit vnitřní poličky, které jsou nejvíce zaneseny jídlem.

Nechte lednici dvacet čtyři hodin větrat, a poté ji znovu zapojte. Pro jistotu nasypte jedlou sodu na malý talíř a dejte ji do lednice. Funguje jako pohlcovač pachu. Nechte ji tam několik týdnů, a poté ji vyměňte.

Vydezinfikujte lednici octem nebo citronovou šťávou  

Ocet funguje jako univerzální čisticí prostředek. Smíchejte stejný poměr vody a octa. Vniknete vám octový roztok, se kterým můžete umýt celou lednici. Citronová šťáva funguje podobně jako ocet, dokáže také vydezinfikovat různé povrchy.

Stačí, abyste vymačkali pár kapek z citronu na houbičku, a s mytím můžete začít. Pro jistotu si můžete nakrájet citron na několik kousků a vložit ho do lednice, protože pohlcuje a neutralizuje zápach.

Začněte s prevencí

Pokud máte častější potíže se zapáchající lednicí, nenechávejte nic náhodě. Preventivně ji jednou týdně umyjte jedlou sodou, citronovou šťávou nebo octem. Záleží jen na vás, jaký mycí prostředek si zvolíte.

Maso může v lednici způsobovat nepříjemný zápach, i když není zkažené. Z toho důvodu ho uskladněte v samostatné zásuvce, nenechávejte ho ležet volně na policích. Octomilky se nejvíce sdružují u jídla. Jak se jich zbavit?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Svatební diadém princezny Diany bude konečně vystaven

Styl

Dana (50): S manželem nám to neklapalo. Našla jsem si milence a ztratila úplně všechny

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu