Omyvatelné nátěry oceníte nejenom v dětském pokojíčku

 Dům 
13. ledna 2020 13:24 / Veronika Prášilová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Nepatřičná dětská kreativita už nemusí být pohromou Internet
Stěny počmárané od dětských hrátek, pocákané od psa, který se po návratu domů neostýchá otřepat, nehody v kuchyni při vaření. Možností, jak se mohou stěny ušpinit, je opravdu hodně. Abyste kolem nich nemuseli chodit opatrně jako okolo horké kaše a každý rok znovu malovat, zkuste popřemýšlet o omyvatelných nátěrech, které vám ušetří minimálně spoustu nervů.

V obchodech s malířskými potřebami naleznete právě tyto speciální nátěry, které jsou samozřejmě v mnoha barvách a odstínech. Ceny jsou přijatelné a vymalovat s nimi dokážete i sami, aniž byste si museli zvát drahého malíře pokojů.

Omyvatelný neznamená otěruvzdorný

Pokud se rozhodnete pustit se do obměny stěn sami, myslete při koupi barvy na základní věc: omyvatelný nátěr není totéž, co otěruvzdorný! Zatímco podstatou druhého jmenovaného je to, že se při opření o takto ošetřenou zeď neušpiníte, omyvatelný nátěr vydrží omývání vodou i drhnutí nečistot. V praxi ovšem omyvatelná barva splňuje i druhý zmíněný parametr. Ovšem samotná barva a provedení nátěru musí být kvalitní.

Nevolte proto za každou cenu nejlevnější barvu. Před koupí si na internetu raději najděte patřičné recenze a praktické návody. Kvalitní omyvatelný nátěr musí nejen s přehledem ustát omytí vodou, ale nesmí začít ihned praskat. Na zdi by měl držet a musí být prodyšný. Protože pokud nebude, může vám začít stěna vlhnout a pod nátěrem se začne tvořit plíseň. Oškrábat poté nekvalitní nátěr ze zdi není rozhodně tak snadné jako u běžných barev. Čtěte také: Užitečné tipy, které vám usnadní malování pokojů.

Využití najdou v celém bytě

Výhodou omyvatelných nátěrů je to, že jsou k dostání nejen v široké barevné škále, ale navíc v lesklém či matném provedení. Obecně pak platí, že by tímto nátěrem měla být vymalována místa, u nichž více hrozí, že se ušpiní. Proto jsou často využívány v kuchyni kolem linky a sporáku, v dětském pokoji nebo v předsíních. Avšak i přes to, že jsou dnešní nátěry velmi kvalitní, je třeba myslet na to, že nemají nekonečnou životnost a aby plnily svůj účel, je vhodné přibližně po třech letech nátěr obnovit.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu