I zvířata musí chodit na preventivní prohlídky! Víte, jak často k veterináři?

Prohlídka je důkladná a trvá zhruba hodinu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
11. března 2018 07:35 / Shutterstock
  0   0
Stejně jako lidé chodí ke svému obvodnímu lékaři na preventivní prohlídku, měla by i zvířata navštívit svého veterinárního lékaře. Čtyřnohého mazlíčka vezměte na prohlídku alespoň jednou ročně.

Čím pravidelněji a v kratších intervalech navštívíte veterináře, tím líp. To všechno kvůli tomu, že zvířata nedokážou říct, pokud je něco bolí a nemoc se tak většinou projeví až v pozdějším stádiu, kdy již léčba nemusí být snadná.

Jak probíhá?

Při preventivní prohlídce se bude veterinář snažit zjistit, co nejvíce informací o zvířeti formou rozhovoru s majitelem. Před návštěvou se zkuste zamyslet i nad tím, zda jste si u psa nebo kočky všimli nějakých změn. Veterináře bude zajímat téměř všechno, od dotazů na pití, příjmu potravy, vyměšování i na přítomnost zvracení, průjmu, kašle nebo krev v moči. Zodpovězené otázky můžou pomoct k včasnému odhalení zdravotních komplikací nebo onemocnění.

Po rozhovoru s majitelem přijde na řadu klinické vyšetření, při kterém lékař psa nebo kočku prohlíží a vyšetřuje. Zaměřuje se na počet dechů, tepů a změří teplotu. Prohlédne si i srst, kůži a drápy. Kompletně zvíře vyšetří a zjistí, zda je všechno v pořádku. V případě potřeby doporučí další vyšetření, poradí s péčí nebo s léčbou onemocnění. Tukové bulky u psů: riziko nebo banalita?

Zapomínat by se nemělo na rozbor moči, kterou se snažte přinést s sebou. Měla by být co nejčerstvější. Pokud se odběr nepovede, je samozřejmě možné přinést vzorky na kliniku k vyšetření i dodatečně. O výsledcích vás bude veterinář informovat. Cena preventivního vyšetření začíná na částce pět set korun a může skončit v několikatisícových částkách. Vždy záleží na rozsahu vyšetření.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Kam cestovat v roce 2020? Úžasné destinace, ze kterých si vybere každý

Věda & Vesmír

Británie pořídí nejvýkonnější superpočítač na světě. Stroj za miliardy bude zpracovávat důležitá...

Bydlení

Barvy na stěnách ovlivňují lidskou psychiku. Je dobré zvážit, jakou si zvolit při malování pokoje

Zavřít reklamu