Jak se zbavit zubního povlaku!

 Ostatní 
27. ledna 2016 15:59 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kdo by netoužil po krásných bílých zubech. Ale k tomu je potřeba se zbavit zubního povlaku! Internet
Ve vašich ústech se vám neustále tvoří plak. Zejména z jídel, které jsou bohaté na cukry. Povlak jsou vlastně bakterie, které vám kazí zuby a dásně. Ústa díky tomu nejvíce znečištěný orgán v lidském těle, protože jsou plné bakterií.

Na vaši ústní hygienu byste měli dbát a proto si důkladně čistit zuby a odstranit z nich povlak. Zkoušeli jste už i jiné metody než zubní pastu? Něco přírodního?

Prášek ze skořápky ořechů Budete potřebovat 3 dcl vody a prášek ze skořápky ořechů. Smíchejte je v malé misce a uvařte /stačí 15 minut/. Nechte vychladnout a udržujte v pokojové teplotě. Vyčistěte si s tím zuby 2 až 3-krát za den. Měli byste odstranit veškerý povlak a nepoškodit zuby.

Lipový květ a slunečnicové semínka Zde budete potřebovat 3 čajové lžíčky slunečnicových semínek, 4 čajové lžíčky lipového květ a 1 litr vody. Všechny přísady smíchejte dohromady ve větší nádobě. Nechte půl hodiny odstát. Po každém jídle si vyčistěte touto směsí zuby.

Jablečný cider s octem Udělejte si mix, který si nanesete na kartáček. Nepoužívejte tvrdé, ale měkké kartáčky. Po umytí zubů si vypláchněte pusu vodou a nepoužívejte tento způsob čištění více než jednou týdně, mohla by se vám poškodit zubní sklovina.

Kvašené víno a listy pelyňku pravého Potřebujete 3 čajové lžíčky listů pelyňku pravého a 4dcl kvašeného vína. Smíchejte dohromady ve větší misce. Misku zakryjte a nechte pár hodin odležet. Pak si touto směsí vyčistěte zuby.

Sodium bicarbonate Toto je asi nejlehčí a nejdostupnější medota na zbavení povlaku, protože soda bikarbona se nachází v každé domácnosti. Naneste ji na mokrý kartáček a jemně si vyčistěte zuby.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...