Nechcete, aby byl kapr cítit rybinou? Použijte některý z těchto triků

 Ostatní 
21. prosince 2017 09:18 / Marie Popelková
  35   15
📷
5 fotografií v galerii
Kapr může díky jednoduchým fíglům krásně vonět Shutterstock
Smažený kapr k Vánocům neodmyslitelně patří. Na Štědrý den si ho dopřejí i lidé, kteří během roku rybám příliš neholdují. Někdo ale tvrdí, že kapr bývá cítit rybinou nebo bahnem. Tento problém se dá ale snadno odstranit.

Jsou lidé, kteří na kapra nedají dopustit a tvrdí, že odér rybiny nebo bahna je absolutní nesmysl. Jenže citivější konzumenti této sladkovodní ryby mají poněkud odlišný názor.

Ať je to pravda nebo mýtus, triky, které dokáží zápach i různé pachutě spolehlivě zlikvidovat, kapru nijak neuškodí. Ke kapru samozřejmě patří i bramborový salát. Hledáte způsob, jak tuto pochoutku nahradit něčím zdravějším? Inspirujte se v našem článku zde.

Mléčná lázeň

Hlavní ingrediencí pro odstranění nelibé vůně z kapřího masa je obyčejné mléko. Postupů, jak na to, existuje hned několik.

Někdo používá pouze čisté mléko, do kterého nakrájeného kapra ponoří a nechá v této lázni alespoň jeden den. Nejlépe v lednici.

Někdo ale mléčnou lázeň ještě vyšperkuje, a to tak, žo do tekutiny nakape pár kapek citronové šťávy a přidá špetku soli. Pak stačí kapra do mléka ponořit a nechat v ledničce asi 60 minut.

Fígle, po kterých bude kapr vonět

I když mléčná lázeň patří mezi nejznámější metody, jak zbavit kapra zápachu, existují i další způsoby.

Úajně například perfektně funguje, když naporcovaného kapra naložíte na pár hodin do bílého vína.

Zajímavou vůni dodá prý kaprovi i pivní lázeň. Opět stačí nechat kapra máčet v pivu pár hodin před samotnou tepelnou úpravou.

Někdo se zase nechce zdržovat žádnou lázní a nedá dopustit na obyčejný citron. Pomůže prý to, když před obalením kapra pokapete citronem.

Další z triků sází na to, že stačí kapra důkladně osušit, nasolit a nechat asi půl hodiny odpočinout. Teprve pak se pusťte do trojobalu.

Někteří lidé zase tvrdí, že kouzlo voňavého kapra spočívá v jeho tepelné úpravě. Stačí údajně kapra smažit pomalu a pozvolna a po zápachu nebude ani stopy.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu