Ukažte sousedům, že k vám přišly Vánoce

Vánoce jsou tu za pár dní
📷
Dalších 9 fotografií v galerii
 Zahrada 
10. prosince 2018 08:24 / Shutterstock
  3   0
Kdo má zahradu nebo alespoň malý plácek před domem, určitě se bude i letos chtít pochlubit alespoň malou vánoční výzdobou. Málokdo však má jehličnan správných rozměrů nebo si stromek na venek koupí. Ukážeme vám, že to jde i jinak, nápaditě a jak to máme rádi – levně.

Žádné složité konstrukce, spousta nářadí a materiálu, natož aby bylo potřeba něco kupovat. Pravda, jeden z tipů si žádá poněkud delší světelný řetěz, ale jinak jsou všechny nápady z kategorie „za hubičku“.

Staré dobré palety

Výstižný název odkazuje na oblíbený recyklační materiál. Ve fotogalerii pod článkem naleznete hned tři způsoby, jak z nich udělat poutavý stromeček. Jednou s pomocí pilky, podruhé se štětkou a do třetice za pomocí hřebíčků, kolem kterých se ze světelného řetězu vytvaruje obrys větví. Jednoduché, působivé. První dva stromečky nejsou osvětlené, ale to můžete změnit. Místo světelného řetězu klidně můžete použít volnou venkovní bodovku.

Postavte si eifelovku

Abstraktní vánoční stromeček připomínající slavnou pařížskou dominantu by mohl leckoho odradit svojí zdánlivou náročností. Ale jestli splašíte opravdu dlouhý světelný řetěz (nebo několik kratších), stavba nebude vůbec složitá.

Nemusíte nutně stavět pilotní stožár, stačí jeden pevný bod v patřičné výšce, například větev nebo klepač. Pak už jen řetěz vinete cik-cak od špice zemi, kde je přichytíte například skobami od stanu.

Ať už se pustíte do některého z našich tipů, nebo zhmotníte své představy, pošlete nám fotku a inspirujte ostatní. A jestli rádi kutíte, ukážeme vám ještě jeden netradiční stromeček. V našem podání je interiérový, ale vsadíme se, že někdo z vás by ho určitě dokázal vztyčit i na zahradě. Ostatně přesvědčte se sami.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Krása, která vám vyrazí dech. Poznejte úchvatná místa slavné říše

Věda & Vesmír

Těžaři v Austrálii objevili sto milionů let starý kráter po meteoritu

Bydlení

Hromady listí na zahradě vás už nemusejí děsit. Pořiďte si účinného pomocníka

Zavřít reklamu