خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Tipy, co všechno lze vyčistit pomocí soli

Znáte všechny způsoby, jak si vypomoci se solí při čištění?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
04. června 2017 12:37 / internet
  33   0
Generace našich babiček nepoužívala žádné čistící prostředky plné chemikálií, ale obyčejné věci, které byly k dostání v každé domácnosti. Je všeobecně známo, že sůl má výborné čistící účinky. Věděli jste ale, kde všude je lze využít? Poradíme!

Výborným čistícím prostředkem je sůl v kombinaci s citrónem. Tímto způsobem můžete vyčistit například skvrny na kuchyňském prkénku.

Polovinou citrónu namočeného v soli lze vydrhnout fleky od rzi v umyvadle nebo vodovodní kohoutky. Stejným způsobem lze drhnout cokoliv vyrobeného z mědi a obnovit lesk a původní zabarvení daného předmětu.

Sůl vám může pomoci i při praní a žehlení. Dokáže totiž odstranit skvrny od potu. Stačí přidat čtyři polévkové lžíce soli do litru horké vody, namočit do ní oblečení a čekat, až skvrny postupně vyblednou. Pokud chcete vyčistit žehličku, stačí solí posypat žehlící prkno a přejet přes něj horkou žehličkou. Rozpustí to všechny skvrny. Potom nechte žehličku zchladnout a přejeďte ji mokrým hadrem.

Sůl si poradí i se zažranými fleky od kávy nebo čaje v hrnečcích, když je jemně umyjete vlhkým hadrem s trochou soli. Odtok vyčistíte tak, že do něj nejprve nalejete solný roztok a potom jej pořádně propláchnete horkou vodou. Pokud se vám něco vyleje na podlahu, okamžitě to zasypte solí a nechte ji do skvrny vsáknotu. Nechte vše uschnout a pak zbylou sůl vysajte vysavačem.

 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Toulky podzimní Vysočinou: Poznejte tak trochu drsný, ale i krásný přívětivý kraj

Věda & Vesmír

Prokletá rostlina. Škodí světu daleko více, než byste čekali

Bydlení

Záclony dělají byt útulnějším. Vybrat ale správnou není jen tak