Tipy, jak mít na zahrádě krásné a zdravé růže

Tipy, jak mít krásnou a zdravou růžovou zahradu
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
04. června 2017 09:42 / http://www.heirloomroses.com
  0   0
Máte na zahradě růže, obdivujete jejich krásu a užíváte si jejich vůni vždy, když kvetou? Víte, zda o ně pečujete správně? Zde je několik návrhů, jak se o ně starat.

Druhů růží je spousta. Pokud se je teprve chystáte sadit, nejprve se v zahradnictví poraďte, který druh by byl pro vás nejvhodnější. Některé vyžadují méně péče než ostatní.

Aby se růžím dařilo, potřebují alespoň šest hodin denního světla. Toto můžete mít rovněž na mysli ještě před výsadbou, abyste jim vybrali nějaké slunné, teplé místo.

Nejlepší je zalévat růže dole u stonku. Když namočíte listy, stanou se náchylné k nemocem. Pokud se voda dostane na květy, zhnědnou a rychleji odkvetou. Zalévejte ráno, i v případě, že by se na listy voda dostala, budou mít listy dostatek času oschnout, než na ně začne svítit přímé slunce.

Pokud chcete růžím věnovat ještě více péče, co dva týdny je zalejte ve vodě rozpustným hnojivem jim přímo určeným. Také je můžete až jednou týdně prostříhávat. Odstříhávání suchých květů napomůže k rychlejšímu růstu květů nových. Odstraňujte je rovnou pod květem a snažte se nechat listy nedotčené.

Před zazimováním přestaňte růže hnoji a prostříhávat na začátku podzimu. To pomůže zpomalit jejich růst. Až se ochladí, zabalte růže do pytloviny.

Růže mohu trpět různými nemocemi. Nejlepším způsobem, jak je před nimi ochránit, je udržet je silné. Ujistěte se, že mají dobré podmínky k růstu, jsou pravidelně zalévané a hnojené a všechny suché části jsou odstraněné.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu