Akušroubovák, pomocník proti bolavým dlaním

 Dílna 
05. října 2014 00:45 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vrtací šroubovák je nezbytný moderní pomocník do každé domácnosti. Bosch
Ne každý z nás je kutil s dokonale vybavenou domácí dílničkou. Pár kousků základního nářadí ale doma mít musíme. Dopřejme si je v moderním vydání. Třeba akušroubovák - ušetří nám síly, mozoly i zlost, že něco nejde rozšroubovat nebo úplně dotáhnout.

Na výběr je celá škála vrtacích šroubováků, takže napřed promyslete, na co ho budete používat nejvíc. Pokud potřebujete čas od času vyvrtat díru do panelu, potřebujete větší vrtačku s příklepem a se 14,4voltovým akumulátorem. Obvykle si ale v domácnosti vystačíte s 10,8voltovými. Vyvrtají díru do cihly vrtákem až do 10 mm, do dřeva dokonce do 20 mm.

Daleko častěji ale budete povolovat nebo utahovat šrouby a šroubky. Copak dneska koupíte smontovaný nábytek? A že je na takové docela malé skříňce řádný počet šroubků! Naopak, když vám řemeslník něco před časem sešrouboval a vy to teď potřebujete povolit, ručním šroubovákem to mnohdy nejde, protože on předtím použil elektrický, takže šroub je dotažený nadoraz. Na všechny tyhle drobné věci vám nejspíš bude doma stačit malý akušroubováček na 3,6 nebo 7,2 V. Je lehký, a tak práci s ním hravě zvládne i ženská ruka. Pořídíte ho za pár korun. Jeho životnost sice nebude mít parametry špičkového dílenského zboží, ale zas nebude problém si po čase pořídit nový.

Vývoj jde kupředu, a tak i evropští výrobci přicházejí s tím, co třeba v USA je na trhu už dlouho – koupíte si akumulátor a k němu různá zařízení bez baterie, která jsou s ním kompatibilní. Tak máte jen jeden akumulátor, můžete si dopřát s nějakou dražší baterií, která vydrží déle nabitá a má i celkově delší životnost.

Víc už toho není

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod