Nový člen rodiny: koťátko. Dbejte na správnou stravu!

Kotě jí několikrát denně.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
06. října 2017 12:34 / Internet
  0   0
Období růstu koťat je téměř nejnáročnější částí života, a proto je velmi důležitá správná strava, aby z malého uzlíčku vyrostla zdravá kočka. Některá koťátka k misce s krmivem zamíří až šestkrát za den!

Zhruba do čtvrtého týdne života je pro malé kočičky jedinou potravou mateřské mléko. O týden později už se začínají poohlížet po jiných dobrotách. Ideálním krmivem je maso i mléčné výrobky. Kočky však nesmějí dostávat kravské mléko. Obsahuje totiž laktózu, kterou nedokážou trávit a na řadu můžou přijít zažívací potíže. Ideální je sušené kočičí mléko smíchané s vodou.

Na jídelníček zařaďte i namleté kuřecí nebo naškrábané hovězí maso. Kočičky si pochutnají i na konzervách a kapsičkách s vyšším obsahem masa.  Za několik týdnu až měsíců se můžou pustit do tužší stravy. Zkusit můžete granule namočené v masovém vývaru nebo ve vodě pro lepší stravitelnost. Nezapomeňte, že kotě má velké nároky na množství živin, zejména bílkovin, tuků, stopových prvků i vitamínů. V krmivu kotěte by měl být dostatek vitaminu A a taurinu.

Koťata můžete u misky s krmením vidět až šestkrát za den. Jejich žaludek je totiž ještě malý. Má-li kočka jistotu, že vždy najde na svém místě dostatek krmiva, sama si vytvoří pravidelný režim, který ji vyhovuje, přitom se nepřežívá a netloustne. Je také samozřejmě možné krmení prodávat pravidelně, v omezených dávkách, podle speciálních požadavků na kondici nebo životní styl kočky. Nezapomeňte na to, že kočce nesmí nikdy chybět čerstvá voda.

Při nákupu misek na krmení se poohlížejte po široké a mělké. Kočka totiž nemá ráda, když se při jídle dotýká hran misky velice citlivými hmatovými vousky. V opačném případě počítejte s tím, že si krmivo bude vyhazovat na podlahu okolo misky.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Říční plavby Evropou se stávají obrovským hitem posledních let

Věda & Vesmír

Spánek a zdraví. Málo je málo a moc je zase moc. Kde je pravda?

Bydlení

Chcete mít doma křupavé pečivo? Naučte se ho správně skladovat

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn