Dárek lze zabalit do vlastnoručně vyrobené krabičky. Je to hračka

 Dílna 
18. prosince 2017 14:06 / Marie Popelková
  0   0
📷
13 fotografií v galerii
Výroba dárkové krabičky je docela jednoduchá Shutterstock
Pokud se chystáte vánoční dárek zabalit do nějaké krabičky, není potřeba za ni utrácet peníze v obchodě. Poradíme, jak si krásnou krabičku vyrobit doma. Není to žádná věda a zvládnou to i větší děti.

Vlastnoruční výrobek vždycky potěší a obdarovaný od vás v podstatě získá hned dva dárky. Navíc krabička má všestranné využití. Nemusíte ji použít jen jako obal na vánoční překvapení, ale i jako zajímavou dekoraci do bytu. Velikost krabičky zvolíte podle potřeby a pak do ní můžete uschovat nejrůznější drobnosti. Nápady na další vánoční dekorace najdete zde.

Co budete k výrobě potřebovat

K výrobě dekorativní krabičky budete potřebovat jen pár věcí. Většinu z nich má takřka každý doma. Pro silnější karton se budete muset vydat do papírnictví.

  • karton
  • balící papír
  • lepidlo
  • lepící pásku
  • ostré nůžky nebo zalamovací nožík

Výrobní postup

Z kartonu si nejprve vyřežete nebo vystřihnete dva díly, které budou tvořit spodek a víčko krabičky. To, jak má tvar vypadat, najdete v naší fotogalerii.

V ohybech pak karton podle pravítka jemně naříznete a slepíte rohy průsvitnou lepící páskou. Postup je stejný u obou dílů krabičky.

Když už drží krabička pěkně pohromadě, vemte si balící papír a vystřihněte si dva díly. Tvarově budou stejné jako u kartonu, pouze po stranách přidáte kousek navíc kvůli ohybu. Prostřižená křidélka po stranách později skvěle zamaskují veškeré ohyby a spoje.

Připravenou krabičku pak postupně potřete důkladně lepidlem a přilepte balící papír. Každou čerstvě nalepenou stranu pěkně uhlaďte rukou, aby mezi papírem a krabičkou nevznikly žádné bublinky.

Krabička je už prakticky hotová. Zbývá si z balícího papíru vystřihnout poslední díl, rozměry a tvar opět uvidíte v naší fotogalerii. Tímto kouskem vyplníte vnitřek krabičky. Pokud máte oboustranný balící papír, můžete využít druhou stranu, která bude ke vzorované dobře ladit. Hrany přehněte dovnitř, na dno krabičky naneste lepidlo a papír přilepte. Stejně postupujte i na vnitřních stranách krabičky. Krabička je hotová. Celé dílko pak můžete ještě dozdobit třeba mašličkou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu