Nekrmte psa rybou, může mu způsobit nepříjemné problémy

Nepolevte ani kvůli psím očím
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
22. prosince 2017 12:39 / Pixabay
  7   4
Dopřáváte psovi jen to nejlepší? Chcete, aby na Štědrý den nechyběl u rodinné sešlosti a slavnostní večeře? Nedávejte mu však rybu, protože mu její kosti mohou způsobit velké problémy!

Spousta lidí chce dát psovi to nejlepší a řadí ho skoro na stejnou úroveň jako jiné členy rodiny. U vánočního stolu ale myslete na to, že přílišná láska by vašemu miláčkovi mohla v tomto případě ublížit. Pokud mu budete chtít dát rybu stejně jako celé rodině, mohl by na to doplatit!

Cesta k veterináři

Psovi totiž může udělat kost z ryby stejné problémy jako člověku! Rozdíl je však v tom, že zatímco lidé si rybu od kostí oberou, pes se na ni vrhne a ve mžiku ji má v sobě! Místo rozbalování dárků by vás pak mohla čekat cesta k veterináři!

I když mají psi rádi kosti, buďte obezřetní i u těch vařených. Během kousání se totiž mohou rozlomit tak, že potom ostré a tvrdé hrany zvířeti způsobí zranění v některé části trávicího ústrojí, což můte vést ke komplikacím.

Pes není vysavač

Někteří majitelé mají psa namísto vysavače, protože posbírá všechno spadlé jídlo od stolu. Potom sežere i zbytky, ale také to není dobře. Pozor si musíte dát na kořeněná jídla, která by mu mohla způsobit komplikace. Podobný princip platí i o nedojezeném jídle ze stolu. Ne všechna jídla mu svědčí, takže nerazte heslo, že zbytky se dají psovi. Nesmíte podlehnout ani jeho smutným psím očím!

Hrozí také, že ho pak překrmíte. Přitom každé plemeno má standardní váhu a podle toho by se měli psi pravidelně krmit odpovídajícím množstvím žrádla. Když mu budete dávat víc, logicky půjde váha nahoru a z toho budou plynout zdravotní problémy.

Čokoláda ani piškoty

Pokud máte malého psa, dejte si pozor na krmení čokoládou. Už se několikrát stalo, že někteří psi měli kvůli oblíbené sladkosti člověka velké problémy. Ideální není ani velké množství piškotů, ke kterým lidé často sahají. Důležitá je vyvážená strava, v níž budou vitaminy, bílkoviny a minerály. Převažovat by mělo maso. Určitě čtyřnohému parťákovi nedávejte horké jídlo, nebo naopak příliš studené.

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: pes, ryba, piškoty, čokoláda
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu