Chuť nahlédnout do budoucnosti má občas každý z nás. Dokáží to tarotové karty?

 Ostatní 
07. ledna 2018 17:28 / Jan Novák
  0
📷
4 fotografie v galerii
Skoro každý z nás by občas rád nahlédl do budoucnosti Shutterstock
Tarotové karty v současnosti využívá stále více lidí ke studiu, sebepoznání, meditacím i výkladům. Tarot je na to všechno skvělým nástrojem. K poznání je však podle kartářů třeba nějak dospět, a tím nemyslí jen věk samotný, ale potřebu se učit a pracovat s kartami i se sebou samým.

Pochybování je jedním ze základních způsobů lidského poznání. Řada lidí proto výkladům karet nevěří, dávají přednost svému rozumu. Další skupina je opatrná, byť ji nahlédnutí do budoucnosti láká. Někteří lidé pak "nadpřirozeným schopnostem" kartářů věří bezmezně a svůj život jejich radám podřizují.

Podle některých vykladačů tarotových karet se přitom jedná o řemeslo jako každé jiné. Řemeslo, se kterým jsou však podle nich bohužel spojené některé mýty a pověry. Podíváme se na ně konkrétněji:

Vykladač karet musí mít nadpřirozené schopnosti

Neplatí, že čtení karet je něco, co je běžnému smrtelníkovi zapovězeno. Tarot se může naučit každý, pokud ho studuje. Kartáři nemají nějak výjimečné, nadlidské či nadpozemské duševní schopnosti. Dobrý kartář se vyznačuje pouze ochotou se dlouhodobě učit, zdokonalovat a získávat zkušenosti v širokém poli možností, které karty nabízí. Je to obdobné, jako v kterékoli jiné oblasti lidského života.

Tarotové karty jsou zlé

Většina tradičních tarotových karet je vyrobena z papíru, potištěná, oříznutá do velikosti karet s obrazem na jedné straně a vzorem na straně druhé. Nejsou živé, tedy ani zlé. Nemohou vás přepadnout v noci v parku, způsobit vám nemoc, ani vám způsobit samy o sobě psychické trauma.

Tarot je forma magie

Tarotové karty jsou jen barvy a papír. To kartář, jeho schopnosti a intuice jim dávají smysl pro příběhy a tajemství. Symboly na tarotových kartách vyjadřují významy, například numerologické nebo astrologické, které bude kartář vnímat a interpretovat během výkladu. Nemají nic společného s magií.

Jen vy se můžete dotknout svých karet

Někteří kartáři neradi dávají své karetní sady k dispozici ostatním. Obvykle to souvisí s energií, kterou si myslí, že tam ostatní zanechávají. Objektivně však není důvod, proč byste někoho nemohli nechat sáhnout na své karty – nestane se nic ani jemu, ani kartám, natož vám.

Schopnost vykládat karty je dar, který má být poskytován zdarma

Darem je zde možná pouze ochota se učit a pracovat na sobě, nikoli ta schopnost, kterou máme všichni. Kartář se vzdělává, obětuje vlastní volný čas, účastní se kurzů, seminářů, investuje nemalé prostředky do nákupu karet a spousty knih ve snaze poznat a rozumět. Není tedy důvod, aby poskytoval své služby zdarma.

Nikdy nekupujte tarotové karty sami sobě

Naopak, podle některých kartářů je hodně důležité vybrat si své vlastní karty. Takové, jaké se líbí vám osobně a jaké k vám mluví jazykem, kterému rozumíte. Někdo je zastáncem klasiky, jiný je šťasten s vílami a jednorožci.

Tarotové karty mají vždy pravdu

Výklad karet odhalí pouze možnosti vašeho směřování v budoucnosti. Ve skutečnosti však záleží pouze na tazateli, jak s tímto sdělením naloží. Jestliže se rozhodne sdělení karet ignorovat, nebo činit dále v přímém rozporu s doporučeními. Říkat, že karty mají vždy pravdu, je trochu zavádějící.

Těhotné ženy by si neměly nechat vykládat tarotové karty

Těhotné ženy mají stejně jako ostatní mnoho důvodů, aby si nechaly karty vyložit. Ve skutečnosti blížící se narození nového dítěte může nastávajícím matkám dávat ještě větší touhu pohlédnout na své možnosti v budoucnu.

Karty vypadlé z balíčku při míchání se tam nesmí vracet

Pokud vám vypadne při míchání jedna nebo více karet a vy je tam nevrátíte, nebudou vám při výkladu chybět? Přece jen je zvykem nabídnout klientovi ucelený výklad.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Jak poznáte, že vaše krémy nejsou pro vaši pleť to pravé

Dům a zahrada

Nezbavujte se popela z kamen. Rostliny po něm porostou jako divé

Zavřít reklamu