Nápady, jak do bytu zakomponovat červenou barvu

Jak zařídit, aby červená u vás doma vypadala dobře
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
23. dubna 2018 08:08 / Shutterstock
  0   0
Možná patříte mezi lidi, kteří mají rádi červenou barvu, a tak se do ní oblékáte, lakujete si s ní nehty a používáte výrazné rtěnky. Začít s touto barvou zdobit váš domov je ale mnohem odvážnější krok. Proto přinášíme několik tipů, jak postupovat.

Bez závazků

Pokud hledáte způsob, jak váš domov oživit touto odvážnou barvou, ale nejste připravení na trvalý závazek, zvolte něco, co se dá zase uklidit, když to nebude fungovat. Výrazný kontrast se zbytkem domácnosti může vytvořit například jasně červená kniha nebo deka. Jakmile si to vyzkoušíte, můžete postupně přejít k polštářům, nábytku nebo koberečkům. Vždycky mějte na paměti barevnou tapetu, do které budete místnost ladit, aby nedošlo k tomu, že výsledek bude působit přeplácaně.

Zvolte malé množství

Červená vypadá s velkou pravděpodobností nejlépe v malém množství a zároveň na jinak spíše nevýrazném povrchu. Efekt je úplně stejný, jako když si světlá žena natře rty výrazně rudou rtěnkou. Jestli hledáte způsob, jak dodat na zajímavosti jinak skromně a spoře zařízené místnosti, několik kousků červené dekorace je ta správná volba. Pokud nemáte odvahu, abyste si ukousli větší sousto, začněte nejprve s drobnými kontrasty.

Přidejte komplementární barvu

Jestli víte alespoň něco málo o tom, jak se barvy vzájemně doplňují, je vám jasné, že komplementární barvou k červené je zelená. Jak už název napovídá, každé dvě komplementární barvy spolu vypadají dobře, protože se vzájemně podtrhují. Abyste nedopadli tak, že váš domov bude vypadat jako vánoční pohlednice, doporučuje se zvolit jiné barvy z palety červené a zelené, které nemáme spojené s tímto zimním obdobím.

Běžte ven

Protože se červená se zelenou přirozeně doplňují, není divu, že se tato barva bude krásně vyjímat venku v kontrastu s rostlinami. Jestli máte nějaké venkovní prostory jako je například balkon, terasa nebo altán, zvažte červenou jako barvu stěn. Jestli příliš nefandíte této barevné kombinaci, můžete se inspirovat dalšími komplementárními barvami zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé ráje Středomoří. Vyberte si to nejkrásnější místo pro vaši dovolenou

Věda & Vesmír

Problém se znečištěním naší planety plasty roste. Mikroplasty jsou už i ve vzduchu, který dýcháme

Bydlení

Koloniální styl bydlení. Vyberte si jednu zemi nebo oblast, kterou se budete inspirovat

Zavřít reklamu