Zapomeňte na klasické topení. Topte biomilířem!

 Dům 
23. prosince 2016 08:15 / Bronislava Silná
  12
📷
2 fotografie v galerii
Tahle hromada umí vytápět sousední skleník internet
První biomilíř v České republice už sice vznikl před dvěma roky, ale teprve nyní se objevují další nadšenci, kteří jeho fungování ověřují v praxi. Výsledky nejsou špatné!

Co je biomilíř

Biomilíř je vlastně využití tepla, které vzniká přirozeným rozkladem dřevní drtě, hlíny a zelených odpadů ze zahrady. Využívají se tak odpady, které vytvářejí teplo. To se soustavou trubek odebírá a předává do topného systému. Existují i varianty, které používají tohoto tepla k vytváření bioplynu z kejdy a ten může být spalován ve sporáku nebo využit k výrobě elektřiny. To už je ale jiná kategorie.

Nesmrdí to?

Kupodivu ne. Je to dáno vysokým podílem dřevní drtě. Biomilíř může stát těsně vedle vašeho rodinného domu, což je výhodné právě kvůli připojení na topnou soustavu. Životní prostředí neobtěžují žádné produkty hoření. Vše je zcela bezpečné.

Kolik energie se vyrobí?

To záleží samozřejmě na velikosti biomilíře. Jinak bude vypadat biomilíř na temperování, jinak takový, který by měl zajistit vytápění po celý rok. Testy ukázaly, že biomilíř o velikosti 100 metrů krychlových, tedy o váze asi 50 tun dokáže vyrábět vodu teplou 50 stupňů po celý rok.

Co s vyčerpaným obsahem milíře?

A to je na celé věci to nejlepší. Produktem je vysoce kvalitní kompost, který můžete použít na zahradě anebo ještě lépe prodat, takže tím zafinancujete nákup dřevní drtě pro další sezónu. Co více si přát. Vyřešíte problém kam s posečenou trávou a ještě ušetříte za topení.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Letošního Psího dne v Praze se opět zúčastní i známé tváře. Osobně můžete potkat třeba Helenu...

Styl

Střeva jsou klíčovým orgánem pro naši imunitu. Mnoho chronických nemocí má původ ve střevech

Dům a zahrada

Jak vyhnat mravence ze zahrady bez použití chemie? Vsaďte na osvědčené rady našich babiček