Použijte tablety do myčky na čištění toalety, mastné trouby i dalších nečistot

Tablety do myčky nejsou vhodné pouze na mytí nádobí?
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
09. října 2019 17:35 / Shutterstock
  83   3
Myslíte si, že tablety do myčky slouží pouze na mytí nádobí? V tom případě vás vyvedeme z omylu. Zvládnou toho totiž vyčistit mnohem více, než byste pravděpodobně očekávali. Vyzkoušejte všechny možné způsoby, které tablety do myčky nabízejí.

Myčku dnes vlastní téměř každý, jde o nepostradatelného pomocníka v kuchyni. Když vás v jednom bytě žije více, rozhodně se myčka vyplatí, jinak byste mytím nádobí strávili spoustu času. Pokud máte doma velkou zásobu tablet do myčky, využijte je třeba na čištění mastné trouby.

Mastnota v troubě či na pekáči už pro vás nebude velký problém

Drhnutí připečené mastnoty uvnitř trouby a na dvířkách dá zabrat každému. Ušetřete si práci tím, že si nachystáte do menší misky trochu vody. Do ní vložte dvě tablety do myčky a nechte je tam rozpustit. Směs naneste na mastná místa třeba houbičkou na nádobí a chvíli ji tam nechte působit. Poté ji setřete vodou a mastnota bude pryč.  

Podobně to můžete udělat i s připečeným pekáčem. Nalijte do něj horkou vodu, do které vhoďte dvě tablety do myčky a nechte je rozpustit přes noc. Ráno pekáč vylejte a umyjte vodou. Po mastnotě tam nezbyde ani stopa.

Usazenou špínu v toaletě s tabletami do myčky odstraníte snadno

Usazená špína z WC nejde dolů snadno. S běžnými prostředky musíte toaletu dlouho drhnout, raději zkuste použít tablety do myčky. Vhoďte dvě tablety do toalety a nechte je působit přes noc. Tam, kam se voda v záchodě nedostane, naneste smíchanou vodu s tabletou v misce.

Udělejte to těsně před spaním, když budete vědět, že už nebudete muset vykonat svoji potřebu. Ráno stačí opláchnout toaletu vodou. Bude krásně čistá bez velké námahy.

Vyčistěte pračku

Čistého prádla docílíte tím, že budete občas čistit i pračku. Nemusíte na to shánět speciální prostředky, stačí, když si připravíte dvě tablety do myčky. Vhoďte je do prázdného bubnu a nastavte na pračce dlouhý program, aby se tablety stihly dobře rozpustit.

Tablety do myčky pračce nijak neublíží, nepění a poradí si i se zanesenými trubkami. Po skončení praní bude vaše pračka čistá a voňavá. Vyrobit tablety do myčky si můžete i sami. Zjistěte, jak na to.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Ojedinělý skalní útvar viděl každý Čech, i když na něm vlastně nebyl

Věda & Vesmír

Co byste cítili, kdybyste se ocitli v blízkosti tyranosaura, stegosaura, triceratopse nebo brachiosaura

Bydlení

Pokud se vám někde protrhla síť proti hmyzu, nemusíte hned kupovat novou. Dá se spravit

Zavřít reklamu