Jak ostříhat psa strojkem

 Mazlíčci 
04. srpna 2015 20:43 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kupujte vždy jen kvalitní značkový strojek na stříhání psů.  Wikimedia Commons/daveynin
Nejdůležitějším pravidlem je, že na stříhání a úpravu srsti je nutné zvykat štěně již od nejútlejšího věku. Česat a kartáčovat štěně lze již několik dní po jeho zabydlení u vás doma. Zhruba mezi 4 až 6 měsícem by mělo být štěně poprvé, byť jen symbolicky ostříháno. Zabráníme tak tomu, že by se pes v dospělosti jakékoliv úpravě srsti mohl bránit.

Pes by se měl stříhat zhruba každých šest až osm týdnů. Konkrétní doba záleží na ročním období, protože v létě roste srst rychleji, v chladnějších obdobích se intervaly mezi stříháním mohou prodlužovat.

1. krok

Nejprve přístroj zapněte a nechte pejska chvilku zvyknout na zvuk motorku. Potom uchopte psa za čumák levou rukou (pokud jste pravák) jemně a přitom pevně ho držte, dokud pejska neostříháte v pohodě na lících od uší směrem ke konci čumáčku. Přístroj přitom držte směrem k lebce psa. Vaším cílem zde je dosáhnout dokonalé linie od koutku jeho očí k okraji jeho uší při odstranění všech chlupů z jeho lící a čumáku. Tuto metodu opakujte i na druhé straně hlavy. Při práci na pejska mluvte hlavně, když stříháte na hlavě.

2. krok

Jedním z nejobtížnějších úkonů je stříhání okolo psí tlamy. Prsty levé ruky opatrně natáhněte koutek tlamy, abyste nestřihli psa do pysku, když budete stříhat tyto partie. Je velmi důležité, abyste byly velice opatrní a vyvarovali se poranění kůže. Při stříhání čumáku pod očima dávejte veliký pozor a u práce nepospíchejte, dokud si tyto partie důkladně nenacvičíte. Stříhejte vždy směrem ke špičce čumáku. Po několikerém stříhání bude Váš pejsek natolik trpělivý, že snadno zvládnete i náročné stříhání.

3. krok

Nyní jste připraveni ke stříhání krku. Uchopte čumák psa rukou a držte jej směrem nahoru. Začněte od bodu nad hrudní kostí a postupujte směrem k bradě...ale pomalu. Dělejte drobné krouživé linie, abyste dokázali navázat na stříhané partie na lících ještě pod ušima.

4. krok

Většina psů je trochu choulostivá na svoje, hlavně přední, packy, ale s trochou trpělivosti, vytrvalosti a péče můžete překonávat jejich strach. Stříhejte proti směru růstu chlupů, velice pečlivě na každé tlapce docilte vkusného vzhledu. Tlapku otočte a ostříhejte přečnívající chlupy, aby na nich psy nenosili bláto a nečistoty domů. Zadní tlapy ostříhejte stejným způsobem. Postavte se zezadu, abyste dobře drželi jeho tlapy v rukou.

5. krok

Ocásek můžete stříhat od poloviny ke špičce a zpět proti růstu chlupů. Přístroj můžete držet od těla psa a lehce odstraňujte chomáče chlupů a docílíte dokonalého vzhledu.

...po této proceduře nezapomeňte svého pejska pochválit a odměnit jeho oblíbeným pamlskem...
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít