Jak přepravovat psa v autě

 Mazlíčci 
21. července 2015 19:45 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Psa lze v autě přepravovat různě. Wikimedia Commons/Traveler100
Hopsání mezi sedadly, polehávání pod zadním oknem nebo bojovný postoj s packami opřenými o palubní desku. I tak často vypadá přeprava psa v automobilu. Správně by to mělo vypadat úplně jinak. Podle zákona zvíře v autě musí být převáženo tak, aby mu nehrozila žádná újma a zároveň aby neohrožovalo posádku. Co přesně to znamená, už zákon neříká. Posouzení konkrétní situace je tak pouze na policistovi.

Jak psa vozit správně

Možností, jak psa vozit bezpečně existuje několik. Především záleží na velikosti zvířete a auta, které používáte.

Přepravní boxy

Do velkého kufru auta se vejde 1 až 2 přepravní boxy, které chrání psy před zraněním. Chrání také auto před poblinkáním a chlupy. Jsou nejvhodnější volbou pro malá plemena psů a štěňata.

Přepravní klece

Přepravní klece jsou ideálním řešením pro přepravu nebo pobyt psa v průběhu výstavy. Klece se vyrábějí v různých velikostech a jsou určeny pro všechny plemena psů.

Tašky určené k přepravě malých plemen psů

Tato praktická taška je určena pro přepravu psů malých plemen, koček i ostatních domácích miláčků. Je ideální do všech dopravních prostředků a to i do letadla, auta, na dovolenou apod.

Speciální pásy určené k zajištění psa

Pásy mohou používat psi od 2,5 kg do 44 kg (maltézský psík, německý ovčák, dobrman atd.). Pásy jsou v citlivých místech což znamená na hrudi a na břiše polstrované. Větší psi nad 45 kg na sedadlo nepatří. Pásy instalujte pouze na zadní sedadla, nikdy ne na místo vedle řidiče.

Autodeka

Autodeka může být šitá přímo do kufru nebo na zadní sedadla. Obvykle je závěsná za opěradla a vyplňuje volný prostor před sedadly, aby měl pes více místa a nepadal. Je protiskluzová s průstřihy na autopásy. Vyrábí se z lehce čistitelné materiálu, protipachová i s termo-izolační výplní.

Autosíť

Autosíť je velmi diskutabilní autoochranou, protože se může lehce protrhnout o ostřejší předmět nebo dráp, nebo ji může pes prokousnout. Nedoporučuje se na dlouhé cesty, je vhodná spíše pro sváteční převoz klidných psů.

Výplň mezi sedačky

Jak je již výše psáno, některé autodeky mají všito přemostění k vyplnění volného místa mezi sedačkami. Existují také nafukovací mezisedačkové výplně, které rovněž brání poranění psa pádem ze sedačky např. při prudkém brzdění. Některé výplně jsou tunelové a volný prostor lze využít pro uskladnění menších zavazadel.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá služebná prince Andrewa musela absolvovat školení, aby se mohla správně starat o jeho sbírku 72...

Styl

Proč je důležité sušit vlasy ručníkem dříve, než použijete výživovou masku

Tech

Je krásnější než raketoplán. Radian One je nové vesmírné plavidlo budoucnosti

Zavřít reklamu