Skvrny od kávy vypadají hrozivě. Pokud ale dodržíte správný postup nezbyde po nich ani flíček

Takový pohled nemá nikdo rád
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
05. června 2021 12:24 / Depositphotos
  0   0
S různými skvrnami se hospodyňky v domácnosti potýkají dnes a denně. Jedněmi z nejobávanějších jsou přitom ty, které způsobí káva. Pokud jsou i tyto fleky vaší noční můrou, máme pro vás několik tipů, jak se při případné nehodě zachovat.

Obvykle totiž postačí především rychlá reakce a několik pomocníků, které máte běžně doma.

Reagujte rychle

Nic nedokáže zkazit náladu tolik jako sedačka politá kávou. A když je ještě k tomu nová, vztek je dvojnásobný. Pokud vás tato situace potká, a je jedno, jestli pijete kávu jen černou, anebo s mlékem a cukrem, sáhněte nejdříve po klasických papírových ručnících nebo dobře savém hadříku.

Včasným přiložením ručníku na skvrnu totiž zabráníte jejímu dalšímu šíření, takže nehrozí, že z pěticentimetrové skvrny bude nakonec půlmetrová mapa. Nestačí však utěrky přiložit na polité místo jednou, ale dělejte to do doby, než bude látka na sedačce suchá.

Na horkou vodu zapomeňte

Poté už můžete sáhnout po vlhkém hadříku a skvrnu opatrně začít vymývat za pomocí čističe na čalounění. Pamatujte však na to, že nesmíte používat horkou vodu. Je to stejné jako v případě, kdy dojde k potřísnění látky krví. V obou případech je na čištění ideální vlažná až studená voda.

Obětujte trošku piva

Po vlažné vodě jako první pomoci sáhněte také v případě, že se vám kávou podařilo polít koberec. A v další fázi sáhněte trochu překvapivě po sklenici piva. Malé množství nalijte přímo na skvrnu a nechejte působit, případně je můžete do koberce velmi jemně vetřít. Tento krok opakujte několikrát po sobě, poté skvrna od kávy zmizí.

Stejně vám s potřísněným kobercem může pomoci také jedlá soda. Po prvotním očištění vlažnou vodou polité místo posypejte sodou a nechejte působit několik hodin. Sodu poté vysajte a případně povrch ještě dočistěte vlhkým hadříkem. Čtěte také: Kožená sedačka je sice dražší, ale bude vám sloužit dlouhá léta

Veronika Prášilová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Existující mimozemské civilizace cestující vesmírem? Speciální projekt se zaměří na hledání důkazů

Bydlení

Jak vytvoříte koupelnu podle Feng-shui? Hlavně optimalizací správné energie

Zavřít reklamu