Jak zkrátit džíny

 Dílna 
25. března 2017 12:49 / Marie Popelková
  20
📷
3 fotografie v galerii
Obzvláště zde platí pravidlo: "Dvakrát měř, jednou řež." http://www.wikihow.com
Neodhadli jste přesně délku při kupování kalhot dětem a teď byste je potřebovali trochu zkrátit? Nebo jste v obchodě narazili na krásné džíny, které vám sedly přesně do vašeho vkusu, navíc jsou za dobrou cenu a jediné, co vám na nich nesedí, je jejich délka? Nevadí, není nic snazšího, než je zkrátit!

Pokud se chystáte zkrátit kalhoty nové, nezapomeňte je před tím alespoň dvakrát přeprat v horké vodě, aby se vám nestalo, že se při dalším praní už zkrácené džíny ještě více smrsknou.

Dále je důležité správně odměřit délku, na kterou kalhoty chcete zkrátit. Oblečte si je, zahněte na požadovanou délku a přichyťte přehnuté nohavice pomocí špendlíků.

Krejčovskou křídou si podle pravítka vyznačte, kde bude nový lem. Potom odměřte ještě jednu čáru ve vzdálenosti asi dva a půl centimetru od té první. To bude linka, podle které budete stříhat. Raději všechno ještě jednou přeměřte, než abyste nohavice džín ustřihli příliš. Až si budete jisti, můžete stříhat.

Dalším krokem je vytvoření dvakrát přehnutého lemu. Nejdříve lem zahněte dovnitř a zajistěte špendlíky. Potom kalhoty otočte naruby. Pak ustřižený konec zahněte dovnitř tak, aby se dotýkal linie, podle které jsou kalhoty ohnuté. Přitlačte a přežehlete, aby lem držel.

Nakonec vyberte nit odpovídající barvy a lem sešijte z vnitřní strany kalhot a je hotovo!

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Nechte své vlasy odpočinout a zbavte se šamponu. Porostou rychleji a nebudou vám tolik vypadávat

Tech

Nesprchujte se během bouřky. Nebezpečí přináší opačné náboje jako v legendárním generátoru