Obarvěte si originálně baňky na stromeček. Získáte něco, co nikdo nemá

Tímto postupem vzniknou krásné a jedinečné vánoční ozdoby
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dílna 
03. prosince 2017 12:05 / Internet
  0   0
Pokud doma rádi tvoříte, můžete si letos vánoční stromeček ozvláštnit vlastnoručně obarvenými baňkami. Alkoholový inkoust, který bude na výrobu potřeba, není příliš známý, ale dá se poměrně snadno sehnat. Získáte pak baňky, které doma jen tak někdo nemá.

Důležitým materiálem na výrobu je alkoholový inkoust, který si předem pořídíme v barvách, jakými chceme obarvit baňky. Neobejdeme se také bez baněk z čirého skla, které budeme obarvovat. Dále budeme potřebovat izopropylalkohol, který je dostupný v některých obchodech s barvami. Nejlepší je koupit jej přímo ve spreji. Dopředu si nachystáme i gumové rukavice a fólii, která bude chránit náš pracovní povrch.

Postup

Na místě, na kterém budete chtít pracovat, si rozložte fólii, abyste nic neušpinili. Nejprve z baněk odstraníme ozdobnou úchytku, pomocí které baňku upevňujeme na vánoční stromeček. Zvnějšku baňky nastříkáme izopropylalkoholem. Potom je otočte vzhůru nohama a v kruzích svrchu dolů začněte nanášet alkoholový inkoust. Ujistěte se, že použijete dostatek inkoustu tak, abyste zakryli celou baňku. Přebytek prostě steče na fólii, takže se nemusíte bát, že byste tímto způsobem mohli něco pokazit.

Pokud si všimnete, že některá místa zůstala bez barvy, prostě přidejte víc inkoustu a nechte jej stéct po stěnách baňky až dospod.

Potom nechejte baňky přes noc uschnout. Ráno zpátky nasaďte úchytku s háčkem a baňky jsou okamžitě připravené k tomu, abyste s nimi ozdobili stromeček.

Když si techniku ozkoušíte tím, že kompletně nabarvíte několik baněk, můžete zkusit na některých baňkách zkombinovat inkousty rozdílných barev.

Jestli budete šikovní, baňky budou vypadat podobně jako ozdoby z foukaného skla. I když budete zruční méně, baňky budou vždycky vypadat jako průhledné barevné sklo s jemným leskem.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé ráje Středomoří. Vyberte si to nejkrásnější místo pro vaši dovolenou

Věda & Vesmír

V Číně byl objeven prehistorický unikát. Pravěký tvor připomínající stvoření z hvězdných válek

Bydlení

Čas na trampolínu. Pozor na nekvalitní konstrukce

Zavřít reklamu