Hoďte v létě mytí nádobí za hlavu. S našimi nápady to bude snadnější

Ušetřete si práci s nádobím a užijte si léto
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
07. srpna 2018 12:02 / Shutterstock
  0   0
Snad žádná domácí práce není tolik otravná jako umývání domácího nádobí. Možná proto, že nikdy nekončí. Jen co umyjete plný dřez nádobí od oběda, hned se začne zase plnit. Existuje ale několik triků, díky kterým si umývání nádobí usnadníte a budete moci odpočívat a užívat si letního režimu.

Snižte počet nádobí, které používáte

Někdy může být ta nejefektivnější věc tou nejjednodušší. Je logické, že čím méně nádobí budeme používat, tím méně ho budeme umývat. Jak to ale v praxi provést?

Vařte a servírujte ve stejném nádobí. Naplánujte si na oběd takové jídlo, které se tradičně servíruje v hrnci nebo na pánvi, na které bylo připravené. Nezapomeňte na prkénko nebo nějakou jinou podložku, abyste si nezničili stůl.

Použijte stejnou pánev na přípravu různých jídel. Pokud na snídani chystáte vajíčka, slaninu a fazole, připravte všechno postupně na jedné pánvi. Nepoužívejte zbytečně moc nádobí. Pokud na povrchu něco zůstane, stačí nádobí jenom setřít nebo opláchnout, než jej využijete k dalšímu vaření.

Jeden dobrý nůž zvládne veškerou práci

Jedním kvalitním nožem nakrájíte téměř vše. Není potřeba střídat několik nožů specializovaných pouze na něco. Nejdříve krájejte suché věci, než se přesunete k surovinám, které pouštějí šťávu nebo lepí. Když nakrájíte syrové maso, nezapomeňte nůž pořádně opláchnout, než se pustíte do přípravy dalších ingrediencí, abyste zabránili kontaminaci.

Nádobí ušetříte i při vážení

Při vážení platí to samé jako při krájení. Zvažte v jedné nádobě nejdříve suché věci a potom mokré. Pokud je potřeba, pouze nádobku v průběhu opláchněte. Nebo si práci  urychlete a usnadněte ještě víc a važte všechno v jedné nádobě, pouze váhu vždy v průběhu vynulujte.

Umývejte nádobí chytře

Neplýtvejte časem a vypusťte utírání nádobí. Místo toho nechte všechno uschnout, vraťte se později a všechno ukliďte, kam patří. Ušetřit práci si můžete i s umýváním mixerů a dalších kuchyňských robotů. Stačí když po skončení vaření pustíte mixér ještě jednou s teplou vodou a čistícím prostředkem uvnitř. Spoustu práce si samozřejmě ušetříte, když používáte myčku. Některé nádobí se ale nedoporučuje do myčky dávat. Čtěte, na co si dávat pozor.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných vyhlídek a nezapomenutelných zážitků

Věda & Vesmír

Šokující objev. Venuše může procházet podobným biologickým vývojem jako Země před miliardami let

Bydlení

Elektrický krb je levný, stylový a nenáročný

Zavřít reklamu