S pomocí několika preventivních opatření nebudete muset tak často utírat prach

Předcházejte usazování prachu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
01. srpna 2018 13:03 / Shutterstock
  0   0
Zdá se, že nezáleží na tom, co děláte, ani jak často uklízíte. Vždy na vás čeká vrstvička prachu usazená na každém povrchu vaší domácnosti. Existují ale způsoby, jak tomu předcházet. Zde jsou některé z nich. Čtěte, ušetřete si práci a užijte si letní pohodu.

Zabraňte prachu, aby se dostal dovnitř

Prach se k nám domů dostává zvenku. Skládá se z velké části ze špíny, pylu a dalších drobných částeček. Pokud s ním tedy máte v určitých částech domu problémy, zkuste si zvyknout zavírat dveře a nevětrat příliš často s okny dokořán. Dávejte pozor na špínu, kterou si domů nosíte na botách, a pořiďte si kvalitní rohožku před vchodové dveře.

Mazlíčky vyčesávejte venku

Když kartáčujete vaše čtyřnohé mazlíčky, všude kolem lítají chlupy, prach a další nečistoty. Zvykněte si vyčesávat je venku, pokud je to možné, nebo na místě, které se dá snadno vyčistit jako je například koupelna. Tímto způsobem si výrazně ulehčíte práci s utíráním prachu.

Ukliďte papír a textilie

Látky a papír také přispívají k tomu, že se nám doma usazuje prach. Snažte se nerozhazovat oblečení po celém pokoji a mějte prádlo uskladněné na uzavřených místech. Pravidelně vynášejte časopisy, noviny, kartóny a všechno ostatní, co patří do kontejneru na papír. Pokud máte dostatek prostoru, skladujte je venku.

Často měňte povlečení

Celá postel je v podstatě generátor prachu ve vašem domově. Udržujte prostěradlo a povlečení tak čisté, jak je to jen možné, tak že je budete co nejčastěji prát. Opět jestli máte dostatek prostoru, před praním vyneste prostěradlo i povlečení ven a pořádně je vytřepte. Čas od času vyklepejte i matraci.

Vystelte povrchy novinami

Na těžko dosažitelných površích jako jsou vrchy knihovniček nebo skříněk v kuchyni se často drží prach. Ulehčete si práci tak, že daná místa vystelete novinami a čas od času je pouze obměníte. Jestli už jste vyzkoušeli všechno a pořád máte pocit, že se prachu nemůžete zbavit, možná je někde chyba.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Věda & Vesmír

Starobylé mayské město mělo překvapivě efektivní systém filtrace vody, který se používá dodnes

Bydlení

Bydlet hezky a ve vlastním můžete i bez velkých dluhů. Stačí zvolit alternativní bydlení

Zavřít reklamu