Chytré designové triky, které vás nikdy nezklamou

Když si se zařizováním trochu pohrajete, nemusíte ani moc utratit
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
30. července 2018 09:05 / Pixabay
  0   0
Samozřejmě, že je snadné docílit toho, aby váš domov vypadal luxusně, když za jeho vybavení zaplatíte spoustu peněz. Když ale pracujeme s normálním rozpočtem, je to mnohem větší výzva. Není to ale nemožné. Zde je několik triků, díky kterým bude váš domov vypadat jako by jej navrhli profesionální designéři.

Využijte barvu ve svůj prospěch

Jedním z osvědčených triků, které vám zaručí neotřelý vzhled, je natření vestavěných skříněk, krbu nebo dokonce nábytku stejnou barvou jaká je barva zdi. Z jednobarevného pokoje nebudete chtít spustit zrak, a navíc bude působit kompaktně a jednolitě. Můžete to samé vyzkoušet i v kuchyni. Jestli se nechcete trápit s kachličkami, natřete prostor nad kuchyňskou linkou omyvatelnou barvou stejného odstínu jako jsou skříňky. Zde je několik tipů, jakým způsobem barvy zajímavě kombinovat, pokud se v rámci zařizování nebojíte dělat odvážná rozhodnutí.

Použijte drahé kachličky v malém množství, ale efektivně

Líbí se vám zajímavé kachličky odvážných barev, ale jsou na vás příliš drahé? Jedno z řešení, které bude příznivé k vašemu rozpočtu, je použít dražších kachliček jen několik a chytře je rozprostřít do různých tvarů na místa, kde rozhodně upoutají pozornost.

Poskládejte kachličky nečekaným způsobem

Jestli si nechcete vyhrát s dražšími kachličkami, můžete se pustit do něčeho originálního s těmi, které jste si už pořídili. Stačí je pouze poskládat způsobem, který by nikdo nečekal. Někdy si vystačíte i s tím, že pouze otočíte klasický oblíbený vzorec, který má doma každý, o devadesát stupňů. Rozhodně neutratíte víc peněz, než jste plánovali, a výsledek se zaručeně dostaví.

Věnujte trochu péče dveřím

Pokud se rozhodnete natřít si dveře nějakým odvážným odstínem, bude vás to stát pouze plechovku barvy a vlastní čas, po který se dílu budete věnovat. Bude to sice malá změna, ale příjemně osvěží vzhled celého pokoje. Bonusové body získáte, když natřete také rámy.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

I bez nových projektů na fosilní paliva se bude Země stále oteplovat o 1,5 stupně Celsia ročně

Bydlení

Zútulnit si balkon jde i za pár korun. Vyrobte si hezký nábytek z palet

Zavřít reklamu