Jednoduché způsoby, díky kterým bude váš byt vypadat vzdušnější a prostornější

 Dům 
09. září 2019 12:14 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Co dělat pro to, abyste doma vytvořili dojem otevřeného prostoru? Depositphotos
Otevřené rozvržení bytů je líbivé, protože nabízí spoustu vzdušného prostoru, který působí větší, než ve skutečnosti je. Bohužel ale většina bytů tímto způsobem zařízených není. Předtím, než vzdáte svoji snahu takový byt najít, nebo se rozhodnete zbavit zdí, které nejsou nosné, pro vás máme několik tipů, jak vytvořit iluzi otevřeného prostoru.

Pokud váš byt nemá rozvržení pokojů, jaké jste si vždycky představovali, není to ještě konec světa. Ve skutečnosti existuje několik způsobů, jak tento vzhled opticky vytvořit v bytě, který máte. Zde je několik snadných tipů, jak získat dojem otevřeného konceptu u vás doma.

Zdi by měly zůstat jednoduché

Tím, že necháte zdi bílé a pověsíte na ně minimum dekorací, odvedete pozornost od toho, že je váš prostor rozdělený. Oči si budou moct odpočinout a nebudou mít tendenci klouzat po zdech. Celý prostor tak bude vypadat klidněji a i na vás bude působit pozitivněji.

Zaveďte pravidlo otevřených dveří

Jestli toužíte po otevřeném prostoru, nechávejte dveře v celém bytě dokořán. Pokud jste ještě odvážnější, můžete je vysadit z pantů a zbavit se jich úplně. To jde samozřejmě pouze v případě, že nemovitost vlastníte, nebo se domluvíte s vaším domácím. Je to skvělé řešení, obzvláště pokud bydlíte sami v malém bytě. Tato jednoduchá strategie promění váš potenciálně klaustrofobní byt v uklidňující oázu, ve které se budete cítit dobře. 

Buďte kreativní ohledně rozložení nábytku

Rozložte nábytek tak, jako byste to udělali v otevřeném prostoru. Docílíte tím toho, že místnosti nebudou vypadat tolik přeplněně. Například podélně zařízený obývací pokoj bude vyzařovat atmosféru uvolněného, otevřeného prostoru. 

Nechte si jen jeden koberec

Mnoho lidí, kteří bydlí ve studiovém bytě, používá různé koberečky k tomu, aby opticky rozdělili jeden velký prostor na jednotlivé místnosti. Kdo říká, že by to nemohlo fungovat také obráceně? Vyberte si jeden výrazný kobereček, který umístíte na střed obývacího pokoje, a zbytek podlany nechte prázdný. Zde je několik dalších tipů pro to, aby váš byt vypadal větší.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum