Tipy, jak si zařídit garsonku a ušetřit cenný prostor

 Dům 
18. července 2018 12:01 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Zútulněte a opticky zvětšete malý byt Shutterstock
Jednopokojové byty mohou mít různé velikosti a tvary. V každém případě je ale náročné malý prostor rozvrhnout tak, aby nám sloužil co nejlépe. Existují ale tipy na rozestavění nábytku, které dokáží ušetřit cenný prostor v každé garsonce.

Ložnice je základ

Ať už to vyřešíte jen závěsem anebo nábytkem, který příliš nezasahuje do prostoru, vyčlenit plnohodnotnou ložnici je nezbytnost. Jednak získáte alespoň trochu pocit soukromí na spaní a jednak bude celý byt vypadat větší.

Sáhněte po multifunkčním nábytku

Multifunkční nábytek je zaručený způsob, jak z vašeho omezeného prostoru vytěžit co nejvíc. Když například k vyššímu konferenčnímu stolku přidáte dvě židle, rázem vám v obývacím pokoji vznikne malá jídelna.

Vertikální úložný prostor

Poličky a maximální využití vertikálního prostoru je další z triků, jak ušetřit co nejvíce místa. Nezapomínejte na přehlížená místa, jako je například prostor nad skříňkami v kuchyni nebo v obývacím pokoji, v chodbě nad věšáky a v koupelně nad toaletou.

Miřte vysoko

Když nemáte na zemi dostatek místa, kam nábytek rozestavět, vždycky se dá zvolit směr vzhůru. S poschoďovými nebo vyvýšenými postelemi uchráníte spoustu místa na podlaze. Navíc do získaného prostoru můžete umístit třeba pracovní stůl nebo jej využít jako úložný prostor.

Knihovna nepřijde ke zdi

Jestli hledáte způsob, jak garsonku opticky rozdělit na dva pokoje, jednou z možností může být postavit doprostřed knihovnu. Čím větší chcete soukromí, tím vyšší kus nábytku hledejte. Byt bude vypadat organizovaněji a vy navíc dostanete další příležitost pro uložení spousty věcí.

Použijte pohovku překvapivým způsobem

Neplýtvejte cenným místem v garsonce tím, že budete pohovku využívat pouze tradičním způsobem. Jeden kus nábytku může mít dvojnásobnou funkci. Přirazte pohovku k nohám postele, kde bude v noci vytvářet větší pocit bezpečí a útulnosti, a přes den může působit jako místo k sezení v drobném obývacím pokoji. Dalším trikem perfektním pro garsonky je rozkládací nábytek.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Tech

3D tiskárny kovů jsou technologií, která vylepší vesmírné cestování

Zavřít reklamu