Zatočte s nevzhlednými kabely v bytě. Důmyslně je ukryjte

 Dům 
22. ledna 2020 12:04 / Marie Popelková
  2   0
📷
4 fotografie v galerii
Každý má v bytě velké množství kabelů Depositphotos
Televize, notebook, internet nebo stojací lampy jsou v moderní době pro člověka téměř nepostradatelné. Spolu s potěšením a užitečností nám však mohou způsobit i vrásky na čele z důvodu nevzhledných kabelů, které se táhnou přes celý byt či dům. Nenechte si hyzdit interiér a profesionálně je schovejte.

Jedním z možných řešení jsou podlahové lišty pro vedení kabelů podél stěn. K dostání jsou v hliníkové nebo i plastové podobě v různých barvách. Často se nabízejí společně s podlahou, z toho důvodu na ni navazují a v interiéru tak vypadají velmi přirozeně.

Pod lišty lehce schováte větší množství kabelů, navíc slouží jako prevence proti jejich poškození. Instalace je snadná a obávat se jí rozhodně nemusíte. Než kabely vložíte do lišt, spojte je pomocí stahovacích pásek, aby držely u sebe.

Podél zdi nebo přimontování

Na výběr máte ze dvou možností - buď kabely schováte do lišt a jednoduše položíte podél zdi nebo se vrhnete na přimontování na zeď. Na stěnu se tyto lišty montují tak, že se na ni nejprve instaluje plastový profil, do něhož se pak lišta jako taková po naskládání kabelů zacvakne, případně existují i verze na šroubky. Celý systém je řešen tak, aby bylo možné ho v případě potřeby jednoduše demontovat.

Pouzdro na kabely

Nechcete-li se trápit s vrtáním lišt, v obchodě můžete sáhnout po pouzdře na kabely. Výhodou je, že dovnitř snadno ukryjete například elektrické rozdvojky nebo prodlužovačky. Pouzdro pak jednoduše připevníte na jakékoliv místo v bytě. Tato vychytávka vás vyjde na několik set korun. Jak vybrat správný lustr, jsme psali zde.

Svinovací organizátor

Šnůry od pracovního laptopu, který často přenášíte a nosíte jej například do práce, natrvalo do lišt nebo do pouzdra schovat nelze. Problém však má jednoduché řešení. Vhodným pomocníkem může být svinovací organizátor.

Dlouhou šňůru na něj jednoduše navinete, tudíž se nikdy nestane, že byste rozmotávali spleť. Organizátor poslouží také ke skladování nabíječek nebo sluchátek na hudbu. Výjimkou nejsou však ani lidé, kteří z nevzhledných kabelů v bytě udělali přednost. Ideální je využití nenápadných úchytek na stěnu, ke kterým se kabel připevní a jeho okolí se následně vyzdobí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Tech

Rozbitý ruský špionážní satelit spadl na americké území

Zavřít reklamu