Čistá domácnost raz dva! Zatočte jednoduše se špínou i bakteriemi

Se špínou i bakteriemi zatočíte s malým pomocníkem raz dva
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
13. ledna 2018 10:19 / Pexels
  0   0
Do českých domácností si pomalu a jistě nachází cestu jeden úžasný pomocník na úklid, parní čistič. Síla horké vodní páry si dokáže poradit nejen se špínou, ale i bakteriemi a alergeny. I proto si ho oblíbili také alergici.

Práci klasického vysavače sice parní čistič nezastane, na druhou stranu si perfektně poradí s pevnou a zaschlou špínou. Oceníte ho při úklidu koupelny, ale i oken nebo kuchyně, kde vám pomůže s vyčištěním trouby i plastových věcí. A slibuje i účinné odstranění neviditelných bakterií a alergenů. O dalších radách, jak doma perfektně vyčistit okna, jsme psali i zde.

Parní čistič

Co se týká parních čističů, můžete si do domácnosti pořídit buď ruční parní čističe, pojízdné parní čističe se samostatnou nádobou a samostatnou hadicí, parní vysavače nebo parní mopy.

Základem přístrojů je nádržka, chráněná bezpečnostním uzávěrem. Doplňujete ji pomocí přiložené odměrky a trychtýře čistou vodou bez jakýchkoli saponátů – pára čistí účinně sama o sobě, takže ušetříte při nákupech za čisticí prostředky, a navíc si po bytě nešíříte agresivní chemikálie.

Bakterií a alergenů se zbavíte, jelikož horká pára zároveň povrchy dezinfikuje, ale nemusíte se přitom bát o sebe, ani o zdraví svých dětí nebo domácích mazlíčků.

Oceníte ho doma i v garáži

Parní čistič lze použít na různé povrchy, ať už jde o sklo, polstrování, plechové části trouby, dlažbu, plovoucí podlahu atd.

Díky širokému využití ho oceníte při úklidu nejen doma, ale třeba i v garáži, kde s ním můžete vyčistit třeba interiér auta.

Pára bez větší námahy dokáže odstranit běžné nečistoty a fleky, ale poradí si i s podstatně odolnější špínou. Pokud se pustíte do likidace opravdu odolné špíny, počítejte s tím že budete muset pořádně přitlačit a s kartáčkem kroužit delší dobu, ale výsledek opravdu stojí za to.

Efektivní čištění

Horká pára vypouštěná pod tlakem patří k nejefektivnějším způsobům čištění. Velkou výhodu je použitá náplň - voda. Nepotřebujete tudíž žádné drahé, neekologické a ke zdraví necitlivé čisticí prostředky, ale prostě a jednoduše obyčejnou vodu.

Ruční parní čističe se vyznačují svými malými rozměry, takže manipulace s nimi je velmi jednoduchá. Konstrukce čističe a jeho malé rozměry umožňují ovládat tenhle typ stroje jednou rukou, nádoba s ohřívačem vody a tryska tvoří jeden celek. Některé ruční parní čističe jsou vybaveny i prodlužovací hadicí a hubicí pro čištění podlah, ale tento typ je lepší využít spíše na malé plochy.

Pojízdné parní čističe jsou tvořeny samostatnou pojízdnou nádobou s kolečky a samostatnou hadicí, která se k nádobě připojuje. V nádobě je umístěn ohřívač vody pro vyvíjení páry, případně samostatná nádržka na vodu. Tenhle typ parních čističů je ideální pro důkladnější čištění tvrdých povrchů v bytech a rodinných domech.

Parní vysavače jsou svým vzhledem podobné pojízdným parním čističům, ale oproti nim nabízejí nejen čištění párou, ale i vysátí rozpuštěných nečistot do sběrné nádoby. Hodí se k čištění koberců, sedaček a tvrdých typů podlah, protože rozpuštěné nečistoty jsou odsáty z povrchu pryč a nemusí se po parním čištění ještě navíc stírat mopem nebo utěrkou.

Parní mopy připomínají svým vzhledem tyčové vysavače a mají oproti ostatním typům parních čističů omezené použití. Jsou dobré na pravidelné, třeba i každodenní čištění tvrdých typů podlah. Nejsou ale příliš vhodné na důkladné jednorázové úklidy, protože si neporadí tak dobře s vyšší mírou znečištění.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Malý ostrov, který nabízí velké dobrodružství. Tady se rozhodně nudit nebudete

Věda & Vesmír

Dříve se hojně jedla zvířata, která bychom dnes na talíři rozhodně mít nechtěli

Bydlení

Podle čeho vybrat správnou velikost přikrývky. Zdá se to být jednoduché, ale má to svá pravidla

Zavřít reklamu