Zahradní traktor nejen na sečení trávy

 Dům 
04. srpna 2016 23:00 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pohodlně osedlat zahradní traktor už může každý. Internet
Za zahradní traktor dáte skoro stejné peníze jako za starší ojeté auto. A stejně tak je obtížné dobře si zahradní traktor vybrat.

Dobré traktory jsou zárukou perfektního, rychlého a velmi pohodlného posečení trávníku na všech typech zahrad, práce je navíc spojena s potěšením z jízdy na atraktivním a výkonném stroji. V posledních letech jsou zahradní traktory stále populárnější nejen proto, že s nimi posečete trávník 5x rychleji než s běžnou rotační sekačkou, ale také proto, že nabízejí možnost připojení široké škály příslušenství. To z nich činí multifunkční pomocníky, které budete využívat 12 měsíců v roce.

Mezi příslušenství traktorů, které určitě využijete patří zejména: vozík, zvedák, rozmetadlo, čistič, provzdušňovač, válec, postřikovač, vyhrabovač.

Účelem zahradních traktorů není tedy pouze sekat a mulčovat. Jsou to stroje, které s příslušenstvím budete využívat v průběhu celého roku. Můžete tak například uklízet spadané listí, provzdušňovat trávník, odvážet dříví, odklízet sníh a tak dále.

Trocha teorie pro účelnou koupi

Malé traktůrky, které mají jeden žací nůž se záběrem od 62 do 90 cm, sběrný koš a jednoválcový motor o nižším výkonu 7 až 11 koňských sil, nahradí kvalitní rotační sekačky s pojezdem. Je na naší úvaze, zda nás stroj se slabším motorem zvládne vozit a přitom ještě kvalitně sekat a sbírat trávu.

Traktůrky se dvěma žacími noži mají větší záběr od 90 do 100 cm, žací ústrojí je již umístěno mezi nápravami, výhoz posečené trávy je buď středový nebo boční, mají sběrný koš, motor má výkon od 12 do 17 koňských sil, lepší modely mají již dvouválcové motory.

Tyto stroje mají záběr kolem 105 cm, mezinápravové žací ústrojí se dvěma noži, výhoz posečené trávy středem, většinou dvouválcové motory s výkonem mezi 15 až 18 koňských sil. Nejprodávanější kategorie.

Záběr sečení kolem 120 cm, vybavení jako předchozí kategorie, silné motory s výkonem 18 až 24 koňských sil.

Ceny zahradních traktorů se pohybují podle typu zhruba od 40 000 do 160 000 Kč
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Čeští slavní herci, kteří odešli až příliš brzy. Ovládly je nezvladatelné touhy i rodinné prokletí

Styl

Nová studie prokázala, že neschopnost balancovat na jedné noze znamená riziko smrti do 10 let

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu