Velikonoce se blíží, měli byste začít přemýšlet nad výzdobou.

Velikonoční výzdoba je důležitou součástí velikonočních svátků.
 Dům 
28. února 2016 20:11 / Wikimedia Commons/Silar
  0   0
Velikonoce už pomalu klepou na dveře, je proto nejvyšší čas vnést trochu té jarní sváteční atmosféry i do vašeho bytu.

Většina velikonočních dekorací se pochopitelně točí kolem vajec. Některé dekorace z vajec jsou složitější a jiné zase stihnete i na poslední chvíli. Zkuste třeba bleskovou přírodní výzdobu. Vyfoukněte vajíčka, nabarvěte je v různých odstínech zelené a spolu s neobarvenými vejci je naskládejte do různě vysokých průhledných váz. Přidat můžete i křepelčí strakatá vajíčka a na závěr vázy dozdobte čerstvými větvičkami z jívy nebo kvetoucích keřů, které máte na zahradě.

Roztomilá zvířátka rozveselí domovy

K Velikonocím patří nejen vajíčka, ale také zajíčci, slepičky, kuřátka i jiná zvířátka. Naleznete je v nejrůznějších podobách a velikostech, ať už individuálně nebo ve skupince. Roztomilí „ušáci a pipinky“ v jarních barvách a zářivých vzorech dodají vašemu interiéru veselost. Pořídit můžete velikonoční figurky, postavičky a zvířátka na zavěšení, pro velikonoční kytice nebo hnízda, či jako dekorace na stůl.

Zelená a bílá

Hlavními barvami jsou tentokrát svěží zelená, kterou dává příroda najevo, že se probouzí ze zimního spánku, a bílá, jež v sobě skrývá dozvuky zimy i křehkou bledost prvních jarních květů. Kombinace těchto dvou jarních barev dodá každému velikonočnímu aranžmá svěží čerstvý vzhled i eleganci. Je ideální kombinací pro moderní minimalistické interiéry, kde jako symbol jarních svátků postačí dekorace vytvořená vhodnou bílou miskou, do které zasadíte zelené osení, řeřichu nebo třeba pěkně huňatý kopeček mechu. Pro zvýraznění velikonoční atmosféry můžete přidat čistě bílé výdutky vajec.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Věda & Vesmír

Průzkumníci objevili vrak slavného torpédoborce z druhé světové války

Bydlení

Začíná sezona medvědího česneku. Pozor na záměnu s konvalinkou a ocúnem

Zavřít reklamu