Nebaví vás vysávat a vytírat? Pořiďte si robotický mop!

 Dům 
03. února 2017 12:20 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Máte na podlaze nepořádek? Robotický mop ho vyřeší za vás! www.ytimg.com
Vysavač není váš nejlepší kamarád, a když vidíte mop, zvedá se vám žaludek? Nemusíte si už dělat vrásky na čele! Nepořádek na zemi za vás vyřeší robotický mop, který nejenže vysaje, ale i vytře podlahu. A vy si zatím můžete číst knihu nebo se dívat na televizi s nohama na stole!

Ovládání je jednoduché. Přístroj má pár tlačítek na zapnutí a vypnutí a také tlačítko s písmenem i, které po zmáčknutí řekne, co je potřeba s robotem udělat, nebo proč se zastavil. Než zahájíte úklid, tlačítkem uvolněte nádrž se dvěma otvory. Do jednoho dejte čistou vodu a čisticí prostředek, ze druhého potom po úklidu vypustíte špinavou vodu.

Vysaje, vytře

Pak už jen stačí zapnout knoflík! U některých přístrojů vás sice může překvapit jejich hlučnost, ale nenechte se odradit. Vzpomeňte si na to, že ani vysavač není dvakrát tichý společník a to s ním ještě musíte běhat po místnosti a otáčet se s hadicí! Než začne mop vytírat, prostor si vysaje. Potom na podlahu nanese čistou vodu, a když je špinavá, setře ji a odvede do speciální nádrže.

Místnost do 20 metrů čtverečních zvládne přístroj uklidit zhruba za půl hodiny, větší místnosti pak trvají déle. Když si ale počkáte, nebo si mezi tím skočíte nakoupit, budete překvapení čistotou, která se před vámi zjeví otevřením dveří! Nezapomeňte však odstranit věci, které by robotovi mohly vadit a při své úklizecí štaci by se s nimi mohl dostat do potyčky! Dejte taky pozor na to, aby se robot nezasekl o přechodovou lištu mezi místnostmi. Potom by po něm mohla zůstat loužička!

Vyšší cena

Robotický mop nevynechá žádné místo a vrátí se na něj i vícekrát, takže si poradí i s velkou špínou. Pokud chcete, můžete si pořídit originální náplně, jedna je dostupná za pár stokorun, ale vydrží na více než 50 úklidů. Proto jedno čištění vyjde na pětikorunu. Pořizovací cena robotického mopu vyjde ale na několik tisícikorun. Už pryč jsou ale časy, kdy byly k dostání jen typy pro bohatší. Dnes už si ho může nadělit pod stromeček nebo k narozeninám každá normální rodina.

Témata: úklid, vysát, vytřít, robot
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít