Výhody vinylové podlahy? Dlouhá životnost i perfektní vzhled!

Pokládka vinylové podlahy není složitá a může ji zvládnout i obyčejný domácí kutil!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
07. prosince 2016 11:39 / www.stavby-louda.cz
  14   5
Zařizujete si byt nebo dům a rozhodujete se mezi plovoucí podlahou, dlažbou, nebo dokonce vinylovou podlahu? Vinylový povrch je trefa do černého! Nejenže dlouho vydrží a snese jakékoliv zacházení, ale taky dobře vypadá a k dostání je rozmanitá škála barev i vzorků!

Vinylová podlaha je umělý materiál, který většina prodejců označuje jako PVC. Nelze si ji však plést s linem, které se dávalo na podlahy v dřívějších dobách. Vinylová podlaha je totiž vzhledem podobná přírodním materiálům, jako je například dřevo.

Velká odolnost

Výhod vinylové podlahy je hned několik. Není například chladná jako dlažba, protože dobře propouští teplo. Je proto vhodná i pro podlahové topení. Je ale i tichá, což je výhoda oproti plovoucí podlaze, která může takříkajíc vrzat. Dalším pozitivem je velká odolnost, proto je možné ji použít jak do kuchyně, tak do koupelny. Vinyl je vhodný tam, kde se očekává velká zátěž nebo vlhkost, což je právě kuchyň, koupelna a podobně.

Položit vinylovou podlahu zvládne i domácí kutil. Podmínkou však je, aby byl rovný povrch. Pokud tomu tak není, nebude rovná ani podlaha. V tomto případě je potřeba se raději obrátit na odborníky, kteří si umí se situací poradit. Vinyl se pokládá podobně jako polovoucí podlaha, avšak lepí se k připravenému podkladu. Hotová podlaha se musí u stěn ukončit lištami.

Pravidelná péče

Většinou dávají prodejci záruku na mnoho let, nejméně by měla kolem 10 let. Po celou dobu by měla podlaha vypadat jako nová v případě, že o ni pečujete. Čistí se ručně i strojem, je vhodné pužívat neutrální čisticí prostředky. Postačí vysavač a kbelík s mopem. Jdete do toho?

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: dům, podlaha, vinyl, pokládka
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu