Jak cestovat se psem vlakem nebo autobusem?

 Mazlíčci 
09. května 2018 13:28 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Pes nesmí ve vlaku zabírat místo na sedačce Shutterstock
Při chystaném výletu se psem se nevyhnete použití hromadné dopravy? Rozhodně nezapomeňte vzít náhubek a vodítko. Cestování vlakem se zvířecím mazlíčkem je ideální v uzavřené schránce s nepropustným dnem.

V takovém případě se nemusíte omezovat pouze na druhou třídu, ale se psem můžete jet i první třídou. To však za předpokladu, že nezabírá samostatné místo k sezení. Pokud schránku nemáte k dispozici, zvíře musí mít celou cestu nasazený náhubek a být na vodítku nakrátko. Zvíře nesmí sedět na sedadle nebo stolku, a to ani s podložkou.

Myslete na to, že pes nesmí do oddílů vyhrazených pro cestující s dětmi, do tichých oddílů, nesmí být v restauračních a lůžkových vozech. V lehátkových vozech můžete cestovat se psem pouze v případě, že si zakoupíte celý oddíl pro sebe.

Za psa zaplatíte přepravné podle počtu ujetých kilometrů. Například dvacet korun si připravte v případě, že cesta bude do sta kilometrů. Dvojnásobnou částku zaplatíte za cestu do tři sta kilometrů. Malá zvířata v uzavřených schránkách o velikost 90 x 60 x 40 cm jedou ve vlacích zdarma jako ruční zavazadlo cestujícího. Vodicí a asistenční psi jedou zdarma. U nich také platí výjimka, že nemusí mít nasazené náhubky. Na co nezapomenout před cestováním se psem do zahraničí, jsme psali zde

Pro cestování autobusem platí téměř stejné podmínky jako při cestování vlakem. Nejlepší volbou je opět uzavřená schránka s nepropustným dnem. Řidič má právo přepravu psa odmítnout nebo jej i vykázat z přepravy, a to zejména v případech, pokud je pes špinavý, hlučný, nezvládnutelný nebo znečišťuje vozidlo. Zvíře musíte mít na očích a zaručit, že nebude nikoho obtěžovat, omezovat nebo dokonce ohrožovat. Se psem si rozhodně nesedejte do blízkosti dětského kočárku nebo vozíku pro invalidy. Psí jízdenka vyjde zhruba na 50 % z ceny za dospělou osobu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petra Černocká promluvila o plastikách a přiznala, čím by se živila, kdyby nemohla zpívat

Styl

Kde se v mozku bere slušné chování a proč tedy v Česku tolik chybí?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu