Dopřejte psovi přírodní vitaminy v podobě vhodného ovoce a zeleniny

 Mazlíčci 
31. ledna 2020 10:14 / Šárka Sokolská
  1
📷
4 fotografie v galerii
Pes kromě masa a granulí potřebuje ovoce a zeleninu Internet
Zelenina i ovoce hrají nezastupitelnou roli v jídelníčku nejenom u lidí, ale také u psů. I ti by měli dostávat pravidelnou dávku ovoce a zeleniny. Jaké je pro ně nejlepší?

Silné klouby, hebká srst. Tohle všechno není zadarmo. Aby pejsci byli zdraví, potřebují kromě kvalitního krmiva a doplňků stravy také pravidelnou dávku čerstvé zeleniny a ovoce. Ale pozor. Neznamená to, že byste jim mohli dopřát jakýkoliv druh. Představíme vám ty nejbezpečnější. 

Není nad domácí

Jablka jsou jedním z mála druhů ovoce, které si můžeme dopřát během celého roku. A pokud jsou z tuzemského zdroje, je to jenom lepší. Jsou skvělým zdrojem vitaminu C a také A, který byste měli pravidelně dopřávat nejenom sobě, ale také pejskům. Podávejte jim pouze kousky, které jsou zbavené jádřince. Pecky totiž obsahují pro pejska toxické látky a mohou nadělat pořádnou paseku. 

Banány na srst

Každý sportovec ví, že banány jsou úžasným zdrojem draslíku, biotinu, mědi, vitaminů a vlákniny. Navíc dokáží velmi rychle dobít energii. Kromě toho podporují trávení a jsou přirozeně sladké. Banány můžete bez obav dopřát i vašemu chlupáčovi. Udělají dobře nejenom jeho střevům, ale také mají pozitivní vliv na kvalitu srsti. Kvůli vysokému obsahu cukru ho podávejte pouze v přiměřeném množství.

Letní potěšení

Až bude sezona jahod, dopřejte toto chutné a sladké ovoce také svému pejskovi. Mají vysoký obsah vitaminu C, což podporuje imunitu, a také působí dobře jako antioxidant.  V žádném případě ale nepodávejte pejskům jahody mimo jejich sezonu. Jsou plné chemikálií a dalších látek, které by zrovna chlupáčovi neprospěly.

Lahodné a nízkokalorické

Pokud tápete, jaká zelenina je pro pejsky vhodná, pak je to ta, která je plná vody, takřka bez cukru, přitom plná vlákniny. Řeč je o okurkách. Svou lehce nasládlou chutí jsou také ideální pro psy, kteří potřebují snížit váhu. Zároveň jim ale dodáte dostatek vitaminu B1, K, C a hořčíku.

Skvělá nejenom na zuby

Pokud potřebujete vašemu pejskovi vyčistit zuby, sáhněte po obyčejné mrkvi. Nejenom že skvěle chutná, ale jejím hryzáním si pejsek čistí zuby a zároveň se obohacuje o beta karoten, který blahodárně působí na stav pokožky. Kromě toho hryzání této zeleniny dokáže pejska na delší dobu zabavit. 

Vařené i pečené

Brambory jsou jednou ze základních surovin našeho jídelníčku. A dopřát je můžete i vašemu chlupáči. V žádném případě mu je ale nepodávejte v syrovém stavu. Kvůli vysokému obsahu škrobu by mohl totiž mít váš pejsek nepříjemné trávicí potíže. Samozřejmě mu je podávejte bez jakýkoliv dalších ingrediencí, jako je sůl, máslo, mléko a pepř. Jaké další koření či potraviny jsou pro vašeho psa škodlivé či přímo jedovaté, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...