Foxteriér drsnosrstý má veselou povahu a je to čilý pes

 Mazlíčci 
20. března 2020 16:34 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Foxteriér si rád hraje Depositphotos
Veselou a čilou povahou se vyznačuje foxteriér drsnosrstý. Zároveň je to ostražitý a nebojácný pes. Kvůli jeho tvrdohlavosti neotálejte s výcvikem a začněte už od malého štěněte.

Foxteriér drsnosrstý se vyznačuje temperamentem a ostražitostí. Povahu ovlivňuje i tvrdohlavost, která je spojená s inteligencí, ale také mazaností plemene. Právě kvůli tomu všemu je potřeba, abyste začali s výchovou už v raném věku.

Pozor na zlozvyky

Pokud výchovu zanedbáte, získá pes zlozvyky, kterých už se třeba nikdy nezbaví. V takové případě riskujete i to, že nebudete mít u psa respekt a nebude k vám jako k pánovi poslušný. Když ale nic nezanedbáte, bude foxteriér věrný společník a poslušný parťák.

Pes je plný očekávání na pokyny svého pána. Pokud je v mladém věku, naučíte ho kontaktu s dalšími psy nebo ostatními domácími zvířaty. Dejte mu čas, aby si na ně zvykl. Ušetříte si tak situaci, že je nebude v budoucnu pronásledovat.

Plemeno je společenské a přátelské. Dobře vychází s malými dětmi. S těmi většími pes rád hraje hry, takže se lehce stane důležitým členem rodiny, kterého si všichni oblíbí. S foxteriérem můžete chodit na dlouhé procházky, hrát s ním aportování a také si zvykněte na to, že bude hrabat nory.

Foxteriér drsnosrstý pochází z Velké Británie, kde byl vychovávaný pro potřeby lovců. Název plyne ze spojení slov liška a země, protože původní úkol foxteriéra byl vyhánět lišky z nor.

Náročná péče

Péče o foxteriéra drsnosrstého není nijak jednoduchá a patří spíše k těm náročnějším. Několikrát do roka musíte provádět trimování, čili speciální úpravu srsti spočívající ve vytrhávání odumřelé srsti, která sama nevypadá. Díky trimování je srst hrubější a odolnější vůči přírodním vlivům. Několikrát do týdne je také potřeba srst vykartáčovat.

Počítejte také s tím, že foxteriéři potřebují mnoho pohybu, takže se s nimi nevyplatí válet na gauči. Potřebují přírodu, kde mohou vybít svoji energii. Proto nezahálejte a choďte s nimi na procházky. A klidně mohou být i delší. O kolii dlouhosrsté jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...