Nechce pes spát v boudě? Odhalte příčinu!

Pokud není pejsek v boudě šťastný, má ji na špatném místě, není na ni zvyklý nebo je problém jinde!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
14. února 2017 12:45 / www.mamedum.cz
  2   0
Pořídili jste svému mazlíčkovi krásnou boudu, ale on s ní není kamarád? Nevleze do ní a o spánku v ní nemůže být ani řeč? Přestože jeho domeček září novotou a je krásně čistý, někde se musela stát chyba! Pomůžeme vám ji odhalit!

Není potřeba mluvit o tom, že bouda musí dostatečně velká a že třeba vlčáka nebo bernardýna nenacpete do malé krabice, do níž by se stěží vlezl pár bot. Bouda by měla mít taky příjemný materiál a měla by vypadat hezky.

Známé prostředí

Důležité je, aby byla bouda v místě, které pes zná a nacházejí se v něm známé pachy a zvuky. Pokud ji totiž zastrčíte někam za roh, kde bude zcela sám a nebude to tam znát, nebude mít místo ani rád a bude se mu tam špatně spát. Když ale z boudy uvidí dění na dvoře nebo do oken domu, určitě se bude cítit lépe.

Není vhodné učit psa spát v boudě, pokud je venku zima. Někdo totiž mívá psa doma a pomalu si ho bere do postele a potom se diví, že si mazlíček nechce zvyknout venku v mrazu. Lepší je pořídit boudu v létě, kdy je jednodušší si zvykat na přechod. Navíc si pes bude zvykat i na ochlazování, které bude přicházet postupně.

Hračky a pamlsky

Vystelte mu mu budou navíc jeho oblíbenou dekou nebo polštářkem, aby mu nebyla zima, ale aby se taky cítil jako u vás doma. Je dobré mu ukázat, že boudu berete jako jeho součást. Pokud je velká, klidně si tam s ním do ní vlezte nebo si s ním hrajte v jejím okolí. Dejte mu do ní oblíbené hračky nebo plyšáky a taky pamlsky, které má rád. U boudy ho také krmte. Potom si ji spojí s oblíbenými věcmi a nebude ji brát jako za trest.

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: pes, bouda, spánek
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zažijte Ameriku úplně jinak. Navštivte neokoukanou zemi s čarokrásnou a divokou přírodou

Věda & Vesmír

Prastarý led ukrytý pod povrchem Antarktidy ukrývá velmi cenné informace

Bydlení

Barva ložního povlečení může ovlivnit víc, než si možná myslíte

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu