Nechce pes spát v boudě? Odhalte příčinu!

 Mazlíčci 
14. února 2017 12:45 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Pokud není pejsek v boudě šťastný, má ji na špatném místě, není na ni zvyklý nebo je problém jinde! www.mamedum.cz
Pořídili jste svému mazlíčkovi krásnou boudu, ale on s ní není kamarád? Nevleze do ní a o spánku v ní nemůže být ani řeč? Přestože jeho domeček září novotou a je krásně čistý, někde se musela stát chyba! Pomůžeme vám ji odhalit!

Není potřeba mluvit o tom, že bouda musí dostatečně velká a že třeba vlčáka nebo bernardýna nenacpete do malé krabice, do níž by se stěží vlezl pár bot. Bouda by měla mít taky příjemný materiál a měla by vypadat hezky.

Známé prostředí

Důležité je, aby byla bouda v místě, které pes zná a nacházejí se v něm známé pachy a zvuky. Pokud ji totiž zastrčíte někam za roh, kde bude zcela sám a nebude to tam znát, nebude mít místo ani rád a bude se mu tam špatně spát. Když ale z boudy uvidí dění na dvoře nebo do oken domu, určitě se bude cítit lépe.

Není vhodné učit psa spát v boudě, pokud je venku zima. Někdo totiž mívá psa doma a pomalu si ho bere do postele a potom se diví, že si mazlíček nechce zvyknout venku v mrazu. Lepší je pořídit boudu v létě, kdy je jednodušší si zvykat na přechod. Navíc si pes bude zvykat i na ochlazování, které bude přicházet postupně.

Hračky a pamlsky

Vystelte mu mu budou navíc jeho oblíbenou dekou nebo polštářkem, aby mu nebyla zima, ale aby se taky cítil jako u vás doma. Je dobré mu ukázat, že boudu berete jako jeho součást. Pokud je velká, klidně si tam s ním do ní vlezte nebo si s ním hrajte v jejím okolí. Dejte mu do ní oblíbené hračky nebo plyšáky a taky pamlsky, které má rád. U boudy ho také krmte. Potom si ji spojí s oblíbenými věcmi a nebude ji brát jako za trest.

Témata: bouda, spánek
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte