Nerozmazlujte svého psa! Může se vám to vymstít!

Pokud si psa taháte do postele, bude se vám tam rozvalovat a můžete zapomenout i na dovádění s partnerem!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
21. února 2017 12:06 / www.g.cz
  172   52
Berete svého psa jako člena rodiny a dá se říct, že ho považujete skoro za své dítě? Snažíte se mu dopřát, krmíte ho různými pamlsky a rozmazlujete ho? Zapomeňte na to, může se vám to totiž šeredně vymstít!

Rozmazlování je jednou z nejčastějších chyb, které lidé u psů dělají. Lehko se pak stává, že pes nespí v boudě, ale nastele se vám do ložnice a přímo do postele. Potom už ho z ní nevystrnadíte! Pes se bude roztahovat a vy se budete krčit a ani se nevysíte. A pokud si budete chtít s partnerem zadovádět, vše bude před zraky čtyřnohého miláčka!

Mlsné pohledy

Další problém může nastat u stolu. Pokud pejska krmíte vším možným a taky mu dáváte jíst z talíře, jeho mlsným pohledům se neubráníte u oběda ani večeře. Namísto toho, aby si zalezl někam do kouta a hrál si s hračkou, bude čekat u stolu, poskakovat kolem vás, kňučet a možná i štěkat, dokud nedostane nějaký kousek! Když k vám přijde návštěva a mazlíček je neodbytný, je to velmi nepříjemné!

Problémy mohou nastat i ve chvíli, když se potkáte se známými, kteří mají jiného psa. Ten váš se totiž bude chovat jako žárlivý partner! Když si jiného psa pohladíte nebo mu dáte nějakou pamlsek, ihned vám to dá najevo a po svém sokovi bude vyjíždět, ať už to bude vrčení, nebo se do něj rovnou pustí!

Nejlepší přítel

Lehce se tak může stát, že pejsek, který měl být vaším nejlepším přítelem, vám přeroste přes hlavu. V takových situacích s ním může být více starostí než zábavy. Proto pamatujte na to, že čím více psovi dovolíte, tím víc si sám dovolí. A pak už nepůjde zastavit!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Meteority na Zemi před miliony let nepadaly tak, jak jsme si dosud mysleli

Bydlení

Jak opravit starý dřevěný nebo drátěný plot

Zavřít reklamu