Dávejte pozor na nemoci močových cest u koček!

 Mazlíčci 
21. ledna 2017 12:03 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Nevšimli jste si u vaší kočky nezvyklého chování při močení? http://www.petsuppliesplus.com/
Nevšimli jste si, že má vaše kočka potíže s močením? Dávejte si na podobné příznaky pozor. Může se jednat o závažná onemocnění močových cest, na která jsou domácí kočky náchylné.

Jaké jsou nejčastější příznaky onemocnění močových cest u domácích koček? Mohli byste si všimnout, že vaše kočka močí častěji, než bylo u ní obvyklé. Dále může močit na místa mimo její záchod nebo při močení vydávat nezvyklé mňoukání, které značí, že je pro ni tento úkon bolestivý. Kočky mohou také opakovaně hrabat v záchodku bez toho, aniž by se vymočily. V moči se také může začít objevovat krev. Všimnout si můžete i dalších odchylek v chování vašeho zvířete, například přestalo ležet na svém oblíbeném místečku.

Rozhodně uvedené příznaky nepodceňujte. Když některý ze symptomů zpozorujete, okamžitě se ohledně léčby poraďte se svým veterinářem. Těžké případy totiž mohou končit i smrtí zvířete.

Problémy s močením vznikají hlavně u koček domácích, které mají méně pohybu. Když se kočky méně pohybují, také méně pijí. Moč je tím pádem zahuštěná a může dojít až k ucpání močové trubice. Dále se mohou objevit močové písky a kameny, které vznikají krystalizací minerálů. Problémem je zásadité pH moči, které může mít na svědomí složení krmiva. V počátcích se potíže dají odstranit speciálně upraveným krmivem, které můžete získat u každého veterináře. V těžších případech je nutné odstranit kameny chirurgicky.

Dalším z onemocnění hrozící domácím kočkám je zánět močových cest, který se léči podáváním antibiotik.

Pokud chcete předcházet onemocněním močových cest u vaší kočky, používejte krmivo k tomu určené. Dále preferujte mokrá krmiva a snažte se nevystavovat vaše zvíře stresovému prostředí a zabránit jeho obezitě.

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Skořápky z ořechů nevyhazujte. Pomohou proti kašli i s doplněním jódu

Tech

Pokud máte auto s pohonem kol 4x4, pak je dobré vědět, jak jej správně používat

Zavřít reklamu