Vypěstujte si doma korálovec ježatý

 Ostatní 
06. října 2014 00:54 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Korálovec ježatý je houba zdravá a také chutná. Zkuste z něj třeba nakrájet řízečky. CC BY/Jim Champion
Domácí sklizeň žampionů nebo hlívy ústřičné určitě znáte, pěstují se na substrátu nebo na dřevu v domácnostech už řadu let. Přibývají ale jiné druhy, i když úspěšnost pěstování je u některých problematická. Korálovec ježatý vám ale zaručeně naroste a budete tak mít chutnou a zdravou houbu do zásoby.

Korálovec je houby mírného pásma rozšířena po celé Asii i Evropě. U nás roste vzácně, ale tam, kde jsou staré dubové a budkové porosty, ji můžeme najít. Ze dřeva vyrůstají zvláštní kulovité útvary připomínající skutečně mořský korál. Tedy hlavně ze začátku, kdy jsou jemně růžové. Pak ale zbělají a nakonec zhnědnou.

Doma se pěstuje korálovec ježatý na substrátu poměrně snadno, musíte mu jen zajistit dostatečnou vlhkost vzduchu třeba v igelitovém pytli s propíchanými otvory, protože potřebuje také dýchat. Při dodržení návodu na pěstování se asi po dvou týdnech dočkáte bohaté úrody a po dalších asi čtyřech týdnech ještě jedné sklizně.

Pro pěstovat korálovec ježatý? Kromě toho, že je to houba lahodné chuti, vhodná pro nejrůznější kuchyňské úpravy, patří mezi houby s již ověřenými, ale také dále zkoumanými léčebnými účinky. Posiluje imunitu a pomáhá lidem s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. V současné době se zkoumá také její prospěšnost při léčbě nádorů zažívacího traktu, kůže, jater a děložního hrdla.

Takže až přestanou růst houby v lese, vyzkoušejte korálovec ježatý. Houby jsou dietní součást jídelníčku a navíc některé z nich obsahují skutečně zázračnou směs léčivých látek.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte