Nekrmte kachny a labutě pečivem, jinak jim způsobíte zdravotní potíže

 Ostatní 
02. listopadu 2020 12:14 / Eva Vogelová
  0
📷
7 fotografií v galerii
Tvrdé pečivo může vodním ptákům poškodit krk  Depositphotos
Krmíte rádi kachny a labutě starým pečivem? Většině lidem dělá radost, že hladová zvířata nasytí. Vodní ptáci se většinou po starém rohlíku mohou utlouct. Krmení pečivem je chyba, což jste patrně nevěděli. Zjistěte, proč byste to už neměli dělat.

Krmení vodních ptáků na rybnících je příjemná aktivita, kterou ocení zejména malé děti. Pokud chcete labutě a kachny nakrmit, nedávejte jim vůbec pečivo. Nachystejte si pro ně jiné jídlo, které jim neublíží, ale naopak spíše prospěje.

Proč byste vodní ptáky neměli krmit starým pečivem?

Pokud vodním ptákům občas někdo hodí kousek starého pečiva, nic se jim nestane. Problém je, že na určitých místech se shlukuje hodně lidí, kteří jim hází rohlíky. V takovém případě už zvířata nejedí nic jiného. Možná vám připadá, že krmit labutě starým pečivem je pro ně dobré, protože se za ním hrnou, ale opak je pravdou.

Tvrdé kousky pečiva vodním ptákům podráždí žaludek a krk. Pečivo obsahuje velké množství sacharidů, kvásek a sůl. Nic z toho vodním ptákům neprospívá. Mají pocit, že jsou sytí, což je klamný dojem. Neustálé jezení pečiva způsobí, že budou podvyživení. Tvrdé rohlíky totiž neobsahují žádné vitaminy a minerály, které potřebují. Po nějaké době kvůli tomu velmi zeslábnou.

Vodní ptáci si musí umět hledat potravu sami, takže by je lidé neměli překrmovat. Zvyknou si na to, budou chtít neustále krmivo od lidí a ztratí schopnost si zajistit jídlo. To také není dobře, protože jde o divoká zvířata.

Mláďata kvůli pečivu trpí nejvíce

Pečivo představuje velké nebezpečí obzvláště pro mláďata. Jezení pečiva jim může způsobit vývojové vady, zdeformují se jim křídla. Nebudou moci létat, takže si sama potravu nenajdou. Navíc se neubrání silnějším dravcům. Bez funkčních křídel zahynou.  

Čím vodní ptáky můžete nakrmit?

Krmení labutí je zábava především pro menší děti. Pokud máte chuť vodní ptáky jít nakrmit, vezměte si s sebou jídlo, které jim prospěje. Výběr potravin, které mohou jíst, je poměrně veliký. Nakrmte je obilovinami. Hodit jim můžete žito, oves nebo pšenici.

Nepohrdnou ani kukuřicí, hrachem nebo slupkami od petržele a mrkve. Dále je potěšíte listy salátu, květáku či brokolice. Pochutnají si i na vařené rýži, která však musí být bez koření a soli. Přečtěte si o tom, kam v zahradě umístit ptačí budku a jak o ni pečovat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Tech

Způsob, jakým držíte svůj mobil, dokáže prozradit hodně o vaší osobnosti

Zavřít reklamu