Sbírejte kaštany a tvořte!

 Ostatní 
27. října 2016 06:00 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
vTipy na tvoření z kaštanů - kaštanový věnec. Internet
Je krásné teplé, slunné počasí a vy se vydáte na procházku parkem se svým dítkem, kde na vás padají z výšky stromů spousty kaštanů.
Přinášíme vám pár úžasných nápadů, jak nasbírané kaštany kreativně využít.

ZVÍŘÁTKA Z KAŠTANŮ

Co k tomu potřebujete:
kaštany, žaludy, šípek, párátka, špejle, zápalky, barevné fixy, kuličky, lepidlo, nůžky, barevný krepový papír listí

Postup:

Žirafa
Z hromady kaštanů si vyberte takové, které mají rovnou, hladkou stranu. Tohle poslouží, jako pevný základ. Do dvou takových kaštanů uděláte uprostřed dírky, ne ale na hladké straně a napíchnete do nich stejně dlouhé špejle (nožičky). Poté uděláte tělo. Vyberte největší kaštan, do kterého uděláte další dírky. Jednak dvě ze spodní a jednu z horní části. Ze spodní připevníte již špejle, které drží nožičky a na vrchní dáte o něco kratší špejli, či zápalku. Nasadíte další kaštan. Tak pokračujte až do určité výšky. Už vám chybí je hlavička. Hlavičku můžete ozdobit, nalepit dvěma červenými kuličkami – jako očka, zápalky poslouží jako uši.

Ježek
Postačí vám jen jeden velký kaštan, párátka a zápalky. Do kaštanu z horní i spodní části uděláte několik dírek. Z vrchu zapíchnete párátka a ze spodu dáte zápalky. Aby nožičky vypadaly opravdově, zápalky, které mají na konci zápalnou směs, dáte směrem dolů.

Ptáček
Větší kaštan vám vytvoří tělo. Na něj nalepte barevné dva lístky. Tohle bude vypadat jako opravdová křídla. Hlavičku můžete udělat ze žaludu. Očička, zobáček namalujete barevnými fixy. Žalud a kaštan připevněte k sobě malou špejlí. Nožičky opět můžete vytvořit ze zápalek.

VĚNEC Z KAŠTANŮ

Co budete potřebovat:
slaměný korpus na věnec, párátka s ostrými špičkami, „nebozízek“ / jehla na špízy / úzký vrtáček

Postup:
Kaštany postupně propíchnete, ale nesmíte ho propíchnout celý. Stačít tak do 3/4, do vzniklé dírky vložíte párátko, jehož druhý konec zapíchnete do korpusu. Takto pokračujete do té doby, než máte plný korpus. Vzniklé mezery můžete doplnit o menší kaštany.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu