Potěšte ratolesti a vyrobte jim houpačku na zahradu!

 Zahrada 
13. dubna 2017 12:55 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Výroba houpačky potřebuje dřevěná prkna, šikovné ruce a provaz s nářadím! www.easytoys.cz
Teplé dny se pomalu, ale jistě hlásí o slovo, přestože se zima nechce jen tak pustit žezla. Lidé už ale odhodili kabáty a vydávají se nejen pracovat na zahradu, ale taky si jen tak posedět venku a relaxovat! Dopřejte radostné chvíle i vašim dětem a vyrobte jim houpačku!

Budete potřebovat silnější prkno, silný provaz a houpací mechanismus s kotvením podle materiálu nosné konstrukce. Prvně musíte prkno ohoblovat z obou stran a potom vyměřit šířku a hloubku sedadla. Přihlédnout musíte k věku a váze dítěte, ale také k faktu, že než se nadějete, zase o něco vyroste.

Potom uřežte několik prkna v odpovídající šíři. Dvě by měly být delší na plochu sedátka, zadní a přední zábranu a opěrátko a dvě kratší na nosnou postranní konstrukci sedátka a bočnice. Pilou rozdělíte podélně prkénka v odpovídajícím tvaru.

Ke sražení hran a hrubému zbroušení použijte úhlovou brusku s lamelovýmm kotoučem. Jemné vyhlazení se pak provádí oscilační bruskou s jemným smirkovým kotoučem. Až máte opracovaná všechna prkna na houpačku, ze zbylých částí si nařežte hranoly, které budou oddělovat jednotlivé části konstrukce. Čtyři by měly být delší na přední a zadní část mezi sedátkem a bočními područkami a dvě kratší mezi zadní zábranu a opěrátko.

Tři prkénka tvořící sedací plochu spojte vruty s boční nosnou konstrukcí. Pamatujte na to, že budete vrtat i otvory, takže použijte silný vrták, aby šel protáhnout provaz. Otvory je nutné vrtat ve vyměřených vzdálenostech i v ostatních konstrukčních prvích.

Potom dejte celou houpačku dohromady, protáhněte provazy a ukotvěte ji do nosné konstrukce. Záleží i na zvoleném druhu houpacího mechanismu a materiálu, do kterého se ukotvuje. Jakmile je vše hotovo, můžete houpačku zkusit!

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet