Tipy, jak mít na zahrádě krásné a zdravé růže

 Zahrada 
04. června 2017 09:42 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Tipy, jak mít krásnou a zdravou růžovou zahradu http://www.heirloomroses.com
Máte na zahradě růže, obdivujete jejich krásu a užíváte si jejich vůni vždy, když kvetou? Víte, zda o ně pečujete správně? Zde je několik návrhů, jak se o ně starat.

Druhů růží je spousta. Pokud se je teprve chystáte sadit, nejprve se v zahradnictví poraďte, který druh by byl pro vás nejvhodnější. Některé vyžadují méně péče než ostatní.

Aby se růžím dařilo, potřebují alespoň šest hodin denního světla. Toto můžete mít rovněž na mysli ještě před výsadbou, abyste jim vybrali nějaké slunné, teplé místo.

Nejlepší je zalévat růže dole u stonku. Když namočíte listy, stanou se náchylné k nemocem. Pokud se voda dostane na květy, zhnědnou a rychleji odkvetou. Zalévejte ráno, i v případě, že by se na listy voda dostala, budou mít listy dostatek času oschnout, než na ně začne svítit přímé slunce.

Pokud chcete růžím věnovat ještě více péče, co dva týdny je zalejte ve vodě rozpustným hnojivem jim přímo určeným. Také je můžete až jednou týdně prostříhávat. Odstříhávání suchých květů napomůže k rychlejšímu růstu květů nových. Odstraňujte je rovnou pod květem a snažte se nechat listy nedotčené.

Před zazimováním přestaňte růže hnoji a prostříhávat na začátku podzimu. To pomůže zpomalit jejich růst. Až se ochladí, zabalte růže do pytloviny.

Růže mohu trpět různými nemocemi. Nejlepším způsobem, jak je před nimi ochránit, je udržet je silné. Ujistěte se, že mají dobré podmínky k růstu, jsou pravidelně zalévané a hnojené a všechny suché části jsou odstraněné.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod