Několik užitečných rad pro pěstování máty

Máta je mezi pěstiteli velmi oblíbená. Zacházíme s ní ale správně?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
13. srpna 2017 12:01 / internet
  27   1
Máta je voňavá, rychle rostoucí bylinka, kterou skvěle využijete v kuchyni. Pokud jste uvažovali o tom, že byste si ji začali pěstovat, zde je pár tipů, o kterých byste měli vědět, než se do toho pustíte!

Máta je vhodná k pěstování doma v květináči i na zahradě. Je nenáročná, takže se výborně hodí i v případě, že nemáte s pěstováním bylinek žádné zkušenosti. Obzvláště v letních měsících její osvěžující chuť využijete, když ji přidáte do studeného čaje nebo jiných nápojů.

I když jste zkušení zahradníci, je dobré ověřit si, že o své rostlinky pečujete správně a nedopouštíte se něčeho, co by jim mohlo ubližovat. Jakým způsobem tedy s mátou zacházet?

Při hledání místa, kam ji zasadit, zvolte takové, na kterém si užije ranního slunce a odpoledne částečný stín. Ideální místo je na terase u domu nebo na balkóně bytu. Pokud se chystáte mátu pěstovat uvnitř, nedávejte ji k topení, které by ji v zimních měsících vysušovalo.

Co se týče sklizně, trhejte snítky máty předtím, než začne kvést. Pokud chcete období sklizně prodloužit, odštípněte pupeny květů hned, když se objeví.

Jestli nechcete, aby se vám máta rozmnožila na zahradě a zadusila ostatní rostliny, používejte mulč. Pokud chcete mít jistotu, že se vám máta v zahradě nerozšíří, zasaďte ji do květináče.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Domácí brambory jsou chutnější než z obchodu. Vysadit je můžete i na balkoně
Co zasadit na prázdné záhony v červenci
Potěšte ratolesti a vyrobte jim houpačku na zahradu!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Levné cestování je v kurzu. Nabízíme pár tipů pro všechny, kteří chtějí na cestách ušetřit

Věda & Vesmír

Jak to ve skutečnosti bylo s pásem cudnosti? Největší mýty, kterým lidé stále věří

Bydlení

I staré květináče lze zbavit skvrn. Díky snadnému fíglu budou opět vypadat jako nové